REKLAMA

Będzie praca dla 1500 osób! Norweski holding inwestuje w Brześciu!

13:59, 19.05.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Międzynarodowy holding inwestuje w Brześciu Kujawskim, fot. Tomasz Berent

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa fabryki holdingu Kongsberg Automotive w Brześciu Kujawskim. Globalny producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego docenił położenie, dostępność kadry technicznej i pracowników produkcyjnych w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Na początek pracę znajdzie tam 150 osób, docelowo, do 2020 roku, 1,5 tysiąca.

To największa dotychczasowa inwestycja w Brześciu Kujawski - międzynarodowy holding, Kongsberg Automative zbuduje tam swoją fabrykę.

- To ogromny sukces dla całego województwa i dla Brzeskiej Strefy Gospodarczej - zapewnia marszałek województwa Piotra Całbecki. - Znana na świecie firma zainwestuje wielkie pieniądze, aby zatrudnić ok. 1,5 tys. osób. W ten sposób znacznie spadnie bezrobocie.

Budowa zakładu i produkcja ma się zacząć jeszcze w tym roku. O tym, że holding zdecydował się zbudować drugą fabrykę w województwie kujawsko-pomorskim, przeważyło przygotowanie tego terenu pod inwestycje.

- Brześć Kujawski i Włocławek przekonały nas swoim zaangażowaniem. Widzimy wielki potencjał w tym obszarze - przyznaje Krzysztof Hauk, general manager Kongsberg Automotive. - Nasza korporacja wypracowała sobie dobre programy rozwojowe. Niebawem uruchomimy biuro lokalne i rozpoczniemy proces rekrutacyjny. Od naszych potencjalnych pracowników oczekujemy przede wszystkim otwartości i chęci do nauki.

Budowa, która rozpocznie się niebawem to ogromny sukces nie tylko lokalnego samorządu, ale także inwestora.

- Potrzeba było dobrego napastnika, którym okazała się firma Kongsberg Automotive - żartuje Adam Małecki, dyrektor departamentu inwestycji zagranicznych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. - Ta firma gwarantuje świetną organizację pracy i doskonały produkt.

To najbardziej spektakularna inwestycja na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

- Ta firma to ogromna reklama dla naszego obszaru. Strefę w Brześciu Kujawskim tworzyliśmy dla kilku pobliskich powiatów, a nie tylko Brześcia - zapewnia Wojciech Zawidzki, burmistrz miasta. - W tym roku w strefie powstanie kilka innych firm, jest zatem szansa, że odnotujemy wyraźny spadek bezrobocia.

Inwestycje w strefie mogą wpłynąć także na spadek bezrobocia we Włocławku.

- Jako miasto Włocławek nie posiadamy tak dobrych terenów inwestycyjnych, jednak powstanie dużej fabryki w Brześciu, będzie oddziaływało także na nasze miasto - twierdzi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Jesteśmy pełni podziwu, że współpraca na linii samorząd - inwestor przynosi tak spektakularne efekty.

Rozpoczęcie rekrutacji planowane jest na początek czerwca 2017 roku. Zakończenie prac budowlanych i częściowe uruchomienie produkcji ma nastąpić w ostatnim kwartale tego roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017