Zamknij
18:05, 01.06.2022

Toruń stał się planem filmowym. Tłumy gapiów na starówce!

1 czerwca 2022 r. toruńska starówka stanęła się ponownie planem filmowym. Tym razem kręcone są zdjęcia do filmu fabularnego Jana Holoubka "Doppelgänger" (niem. Sobowtór).

"Doppelgänger" to najnowszy projekt filmowy Jana Holoubka, thriller psychologiczny osnuty wokół tematu kradzieży tożsamości. W roli głównej zobaczymy znakomitego aktora młodego pokolenia, urodzonego w Toruniu Jakuba Gierszała.

Akcja filmu rozgrywa się na przełomie lat 70. i 80. po dwóch stronach żelaznej kurtyny. Główny bohater osiada we Francji, gdzie korzystając z komfortu i wolności, jakie oferuje zamożny Zachód, wtapia się w lokalną społeczność w ramach działań wywiadowczych.

W tle głównego wątku rozgrywa się "wielka historia" przełomu dekad - wydarzenia Sierpnia '80, mroczne lata stanu wojennego i w końcu czas transformacji. Inspiracją do postania obrazu była prawdziwa historia polskich agentów specjalnych PRL. Kradli oni cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską.

Premiera filmu jest zapowiedziana na 2023 rok. Scenariusz napisał Andrzej Gołda we współpracy z Janem Holoubkiem. Oprócz Jakuba Gierszała na ekranie zobaczymy m.in. : Emily Kusche, Tomasza Schuchardta, Wiktorię Gorodeckają, Andrzeja Seweryna, Katarzynę Herman, Nathalie Richard, Joachima Raafa oraz Jessicę McIntyre. Scenografię przygotował Marek Warszewski. Za kostiumy odpowiada Weronika Orlińska, a charakteryzację Mirela Zawiszewska. Montażem zajął się Rafał Listopad. Kierownik produkcji jest Tomasz Parnowski, a producentem Anna Waśniewska z TVN Grupy Discovery. Produkcję wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (2)

ErorEror

1 0

Powodzenia Kuba w dalszej karierze. Nie ma co się ograniczać do kraju. Asia Kulig, czy Piotr Włodarczyk już zaistnieli za oceanem, na Ciebie też przyjdzie czas. Super skromny gość i nasz chłopak, absolwent V LO. Trzymajmy kciuki za Kubę Gierszała. 10:39, 02.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ErorEror

0 0

Piotr Adamczyk oczywiście miało być;) 10:39, 02.06.2022