Zamknij
13:40, 24.01.2023

W listopadzie 2015 roku oddano do użytku wyremontowany Dworzec Toruń Główny. Zobaczcie, jak kilka lat temu wyglądał plac budowy.

Prace przy rewitalizacji Dworca Toruń Główny ruszyły w lutym 2014 roku. Prowadziła je wyłoniona w przetargu firma Fijałkowski z Torunia.  Budowlańcy rozpoczęli od budynku A, po dawnej poczcie. To tam  na czas remontu głównego budynku przeniesiono dworzec tymczasowy, w tym kasy biletowe. Po zakończeniu remontu głównego obiektu, w dawnej poczcie powstał hostel.

Duże zmiany zaszły w budynku głównym duże zmiany. Kasy biletowe zostały przesunięte w stronę byłej poczekalni, a ta przeniesiona bliżej dawnych pomieszczeń restauracji. Dzięki temu powstało miejsce pod funkcje komercyjne. Na podłodze położono historyzującą posadzkę z płytek gresowych, a u góry podwieszane sufity. Ściany ozdobiono stylizowaną boazerią, a wyżej pomalowano jasnymi, ciepłymi kolorami. 

Z kolei na pierwszym piętrze, gdzie niegdyś były biura kolejarzy, obecnie mieści się część komercyjna (wykończenie w standardzie deweloperskim do aranżacji przez najemców).

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

Edward Edward

3 0

Żeby zabytkowy i historyczny charakter dworca zachować - konserwator miejski my patrzymy na ręce! 08:20, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA