Zamknij
08:03, 24.01.2023

Toruńska komenda ma nowego Komendanta i Zastępcę. Ustępująca ze stanowiska insp. Małgorzata Jorka przenosi się do Bydgoszczy. Tam będzie Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego.

Spotkanie w Sali Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyło się w minioną sobotę (21 stycznia). Tego dnia zebrała się kadra kierownicza policji powiatu toruńskiego oraz pracownicy cywilni.

- Powodem tego niecodziennego spotkania były zmiany kadrowe w tutejszej jednostce. Do Torunia przybył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wraz ze swoim nowym Zastępcą

- informuje mł. asp. Dominika Bocian, p.o. oficera prasowego KMP w Toruniu.

Co postanowiono? 

W kierownictwie komendy doszło do ogromnych zmian. Nowym komendantem został  nadkom. Robert Murawski, dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu.

- Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robert Murawski od początku swojej ścieżki zawodowej związany jest z Toruniem. Swoje pierwsze kroki w służbie stawiał w 1999 roku w wydziale prewencji. Od 2001 roku nieprzerwanie związany jest z pionem kryminalnym. Od 2015 roku obejmował stanowiska kierownicze. W marcu ubiegłego roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, nadzorującym pion kryminalny - dodaje rzeczniczka.

Jego prawą ręką będzie z kolei  kom. Arkadiusz Górecki, który służbę rozpoczął w warszawskich oddziałach prewencji w roku 2002. Następnie od 2003 do 2017 roku służył w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie. Wyspecjalizował się w prewencji, ruchu drogowym i zarządzaniu kryzysowym. Od 2017 roku pełnił funkcje kierownicze w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście, a od listopada ubiegłego roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego.

Jak informują mundurowi, zmiana szefa toruńskiej policji nastąpiła w związku z odejściem z tutejszej jednostki insp. Małgorzaty Jorki, której powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA