Zamknij
12:54, 13.05.2021

9-latek z okolic Torunia zrobił furorę w show TVN. Teraz został doceniony!

9-letnik Kazimierz Józefowicz ze Starego Torunia zajął drugie miejsce w 6. edycji programu MasterChef Junior.

Kazik ujął jurorów i publiczność ogromnym talentem kulinarnym i niebanalną osobowością. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym 13 maja młodemu pasjonatowi sztuki kulinarnej pogratulowali Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski.

MasterChef to jeden z najpopularniejszych kulinarnych programów na świecie. Show wymyślone w Wielkiej Brytanii doczekało się swoich lokalnych edycji w 29 krajach na całym świecie.

W Polsce program emitowany jest przez telewizję TVN. Równie wielką popularnością cieszy się spin-off – MasterChef Junior, którego finalistą szóstej edycji został 9-letni Kazimierz Józefowicz ze Starego Torunia w gminie Zławieś Wielka. Dla młodego pasjonata gotowania to była przede wszystkim fantastyczna przygoda.

- Bardzo się cieszę, że dotarłem do finału programu. To pokazało mi, że potrafię gotować. Często gotuję w domu, niekoniecznie ekskluzywne dania – wspominał Kazik podczas spotkania w Starostwie Powiatowym.

Kazikowi i jego rodzicom serdeczne gratulacje złożył Marek Olszewski Starosta Toruński.

- MasterChef to konkurs ogólnopolski, ale ma renomę międzynarodową. Kaziku, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Osiągnąłeś ogromny sukces i to dzięki ciężkiej pracy i talentowi. Bardzo się cieszymy, że mieszkaniec naszego powiatu wykazał się tak szczególnymi umiejętnościami, odwagą i determinacją. Serdecznie Ci gratuluję, bo jesteś pierwszym laureatem tego konkursu z terenu naszego powiatu – przyznał starosta wręczając młodemu kucharzowi i jego rodzicom listy gratulacyjne.

Podczas nagrań do programu Kazik zdradził, że jego hobby to gotowanie i... majsterkowanie. Zarażał innych uczestników pozytywną energią i bawił do łez jurorów, co zaskarbiło mu sympatię widzów. Starosta Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski przekazali laureatowi także upominek – ściski stolarskie, o jakich marzył 9-latek.

- Te ściski przydadzą mi się do przytrzymywania desek. Pracuję nad daszkiem na kuwetę dla mojego kota i ściski bardzo ułatwią pracę – dodaje Kazik Józefowicz.

Zarząd Powiatu Toruńskiego serdecznie gratuluje młodemu pasjonatowi gotowania z Gminy Zławieś Wielka!

[ALERT]1620904101568[/ALERT]

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (3)

CTRCTR

3 4

Przykre to..... Weseli Niewolnicy zamaskowany po oczy. Czy według nich swobodne oddychanie to już jest jakaś głupota ?. 20:03, 13.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

................

2 2

Gratulacje dla chłopca jak również dla Basi i jej męża. Z Basia chodziłem do klasy i odkąd pamiętam byłam b. mądra dziewczyna, później kobieta. Przeniosła pracowitość na syna i proszę są sukcesy. Brawo dla syna dla rodziców i jeszcze raz z racji że znałem Basie dla Basi:). 05:29, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co ja paczeco ja pacze

1 0

Teraz proponuję kazikowi doradzać restauratorom w okolicy na wzór gessler (włosy podobne), przecież wieloletnie doświadczenie kulinarne zdobywał już chyba w kołysce. 20:45, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz