Zamknij
10:11, 16.11.2020

Nowi policjanci w województwie. Będą służyć też w Toruniu!

W miniony wtorek tj. 10.11.2020 roku w sali odpraw Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci stróże prawa. Funkcjonariuszy powitał w szeregach formacji Komendant Miejski  Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski.

W trakcie wtorkowej uroczystej zbiórki 16 nowych policjantów złożyło ślubowanie.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w jednostkach garnizonu toruńskiego. Tym razem nowych funkcjonariuszy osobiście powitał w szeregach Policji  Komendant Miejski  Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski. W przemówieniu pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby, z którą człowiek wiąże się zwykle na całe życie.

Podkreślił, że bycie policjantem to trudna misja obarczona ryzykiem, wymagająca doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Życzył nowo przyjętym do służby sukcesów na drodze zawodowej, dumy i satysfakcji z wykonywanych zadań.

Podkreślił, że to od każdego z nich zależy wewnętrzne bezpieczeństwo kraju i jego obywateli. Wyraził przekonanie, że swoją postawą będą dbali o wizerunek formacji.

Niestety ze względów sanitarnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ślubowania, odbyło się ono bez szerokiego grona gości i bliskich ślubujących policjantów.

Przypomnijmy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską. Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą we wszystkich  jednostkach garnizonu Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Rotę ślubowania wypowiedziało 16 nowo przyjętych funkcjonariuszy, wśród których były 4 policjantki.

Wszystkim ślubującym i odznaczonym serdecznie gratulujemy.

[ALERT]1605518087896[/ALERT]

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz