Zamknij
12:04, 02.10.2020

Marszałek Senatu odwiedził Toruń. Przywitał go prezydent i parlamentarzyści!

Dziś (piątek) w Toruniu  pojawił się marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Przyjechał na zaproszenie marszałka województwa - Piotra Całbeckiego. 

Marszałek Tomasz Grodzki spotkał się z dziennikarzami, prezydentem Torunia - Michałem Zaleskim oraz posłami i senatorami. Następni złożył  kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939.

- To dla mnie ogromny zaszczyt i honor, móc gościć na ziemi Kujawsko-Pomorskiej. Nie mogłem ominąć Torunia i Bydgoszczy. Jadąc na spotkanie z rolnikami wiedziałem, że 2 października jest dzień, kiedy czcimy ofiary zbrodni pomorskiej. Aktu ludobójstwa i zamordowania ponad 30 tys. niewinnych ludzi w początkach II wojny światowej. Uważałem za swój moralny obowiązek, aby być w tym miejscu i złożyć tym niewinnym ludziom, pomordowanym tylko dlatego, że byli Polakami, hołd - powiedział marszałek Senatu.

Z Torunia marszałek Tomasz Grodzki udał się do Bydgoszczy.

[ALERT]1601632099510[/ALERT]

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Ekopiknik w w Bastionie Menniczym
zobacz fotorelację
Uroczysta Przysięga Wojskowa w Toruniu
zobacz fotorelację
Tęcza w obiektywie Czytelników DD Toruń
zobacz fotorelację
KH Energa Toruń : Comarch Cracovia: 8:3
zobacz fotorelację
Nowy mural przy zajezdni
zobacz fotorelację
Festyn Rodzinny w DPS
zobacz fotorelację
Tragiczna akcja na Wiśle w Bydgoszczy
zobacz fotorelację
Policyjny radiowóz uczestnikiem wypadku
zobacz fotorelację
Kolizja pod Toruniem. Jedna osoba w szpitalu
zobacz fotorelację
Biedronka na Dziewulskiego - wielkie otwarcie
zobacz fotorelację