Zamknij
REKLAMA

11:32, 14.02.2020

Policjanci z toruńskiej komendy prowadzą sprawę pobicia obcokrajowców. Nowe ustalenia wskazują, że wśród napastników było 6 osób. Funkcjonariusze nadal szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu personaliów podejrzanych, a także świadków zajścia.

Policjanci z toruńskiej komendy nadal poszukują sprawców pobicia obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02) około godz. 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. W tej sprawie już przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka. Funkcjonariusze poznali również tożsamość kolejnych 3 uczestników zajścia (na publikowanych zdjęciach oznaczeni numerami „2” i „5” oraz osoba, której wizerunek nie był dotychczas publikowany). Mężczyźni nie zostali jeszcze zatrzymani a funkcjonariusze nadal pracują nad ustaleniem ich miejsca pobytu. Dotychczasowe działania funkcjonariuszy doprowadziły do wykluczenia udziału w tym zdarzeniu dwóch osób przedstawionych na wcześniej publikowanych fotografiach. Okazało się, że mężczyźni oznaczeni na zdjęciach numerami „4” i „7” w tym miejscu znaleźli się przypadkowo. Sami zgłosili się do policjantów i zostali przesłuchani w charakterze świadków. Tym samym dotychczas zebrane informacje wskazują, że w atakującej grupie było 6 osób.  
Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem danych personalnych osób oznaczonych numerami „1” oraz „8”.

Kryminalni nadal apelują do świadków, którzy byli świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112.

Informacje można przekazać anonimowo. Policja dziękuje za dotychczas przekazane sygnały.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone