Zamknij
REKLAMA

10:27, 11.02.2020

To bardzo dobra wiadomość. Toruń jest jednym z miast w województwie kujawsko-pomorskim, które najefektywniej korzystają z programów wspomagających wymianę źródeł ogrzewania.

10 lutego mieszkańcy domu jednorodzinnego przy ul. Rzeszowskiej w Toruniu podpisali 5000. umowę na wymianę pieców w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, który w latach 2018-2029 realizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Mam dziś przyjemność wręczyć pięciotysięczną promesę o dofinansowaniu prac termomodernizacyjnych w wysokości 80% inwestycji, czyli ponad 26 tys. zł. Dzięki niej właściciele tego domu zaoszczędzą około 50% kwoty wydawanej dotychczas na ogrzewanie – powiedział Ireneusz Stachowiak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki otrzymanym środkom, właściciele budynku mieszkalnego już wymienili w nim okna i drzwi, a czeka ich jeszcze ocieplenie całości; wymiana pieca w budynku nastąpiła wcześniej.

W województwie kujawsko-pomorskim wydano już 5500 pozwoleń na dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze” na kwotę blisko 85 mln zł, a prawie 3000 beneficjentów otrzymało już realnie kwotę 32 mln zł łącznie. To efekt półtorarocznego działania programu „Czyste powietrze”. Dodatkowo w tym czasie zlikwidowano blisko 5000 pieców.

Najwięcej wniosków złożonych w ramach programu „Czyste powietrze” pochodzi z Torunia. Do tej pory jest to blisko 300 wniosków na kwotę 4 mln zł.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]dtorun.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz