Zamknij
14:26, 21.05.2020

Dwóch kolegów poprzedniej nocy urządziło sobie spacer po Toruniu niszcząc przy tym dwa pomniki i elewacje dwóch budynków. Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za to,  że działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonali umyślnego uszkodzenia mienia  oraz znieważenia pomników. Grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj tj. 20.05.2020 roku, około godz. 4:00, czujny przechodzień zaalarmował patrol Straży Miejskiej , że coś się dzieje przy jednym z pomników w centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast tam pobiegli. Na ich widok dwóch mężczyzn rzuciło się do ucieczki. Po krótkim pościgu strażnicy ujęli jednego z nich i przekazali patrolowi policji. Jak się okazało to  niespełna 20- letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, w województwie warmińsko – mazurskim. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prosto z komisariatu trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na  wytrzeźwienie.

Krótko po zdarzeniu  kryminalni z komisariatu Policji Toruń Śródmieście mieli już swoje ustalenia dotyczące drugiego ze sprawców. Mężczyzna wiedząc, że policjanci go poszukują sam zgłosił się na komisariat.  Ten mężczyzna pochodzi z Torunia a zatrzymany wcześniej  rówieśnik  z powiatu nowomiejskiego jest jego kolegą.

Wczoraj ( 20.05.) mieszkaniec Torunia z ust śledczych  usłyszał trzy zarzutu. Policjanci  zarzucili mu  działając wspólnie i w porozumieniu z wcześniej  zatrzymanym   mężczyzną w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego dokonał umyślnego uszkodzenia oraz znieważenia pomnika  poprzez ich  pomalowanie. Policjanci ustali, że obaj mogą stać za zniszczeniem  elewacji  i okien w jednym z  toruńskich liceów , wybicie jednego z nich oraz  pomalowanie elewacji przy Centrum Sztuki Współczesnej. Szkody wynikłe z ich umyślnej działalności wyniosły blisko 20 tysięcy złotych.

Wczoraj prokurator zdecydował, że torunianin będzie musiał do czasu zakończenia sprawy dwa razy w tygodniu zgłaszać się do najbliższego komisariatu policji na policyjny dozór, obowiązuje go zakaz opuszczania kraju i będzie musiał zapłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego.

Teraz obu mężczyznom grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka  kara grzywna.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (3)

Mieszkaniec Mieszkaniec

9 0

Ciekawi mnie kiedy coś przeczytam o strażnikach którzy zatrzymali sprawcę. Na obecną chwilę to na żadnych forach nie są chwaleni. Moim zdaniem powinni bo zrobili dobrą robotę. 17:07, 21.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AskaAska

1 0

oni dostaja pochwale za ratowanie jezy i chronione ptaki 10:15, 22.05.2020


AnalfabetaAnalfabeta

1 0

Przeciez to picasso i dawinchi 10:15, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz