Zamknij

13:14, 24.03.2020

Policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o zabójstwo

Toruńscy policjanci  śledczy oraz kryminalni dzięki intensywnej pracy i licznym czynnościom, bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 35-latka, który został aresztowany. W trzeciej  dobie po zdarzeniu  policjanci zatrzymali 28-letniego podejrzewanego o dokonanie zabójstwa, któremu grozi kara dożywotniego więzienia.

W dniu 19 marca 2020 r , około północy  w Toruniu  dyżurny  toruńskiej  policji został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego  o zdarzeniu ogniowym do jakiego doszło w jednym z mieszkań  przy Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu. Pomimo późnej pory czujnością wykazali się sąsiedzi. To oni jako pierwsi zaalarmowali służby. Dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się na inne kondygnacje.

 Na miejsce  skierowano trzy zastępy straży pożarnej oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Podczas akcji gaśniczej strażacy ujawnili w jednym z pomieszczeń kobietę.  Podjęli  czynności resuscytacji, które następnie  przejęli przybyli na miejsce  ratownicy. Pomimo prób nie udało się przywrócić kobiecie czynności życiowych a lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził zgon.

Nie od dzisiaj wiadomo, że dla śledczych  zwłaszcza przy tych najpoważniejszych przestępstwach najważniejsze są pierwsze godziny po zdarzeniu i zebrane w tym czasie ślady. Policjanci kryminalni i śledczy wykorzystali je maksymalnie. Dzięki  licznym i bardzo intensywnym czynnościom blisko dziesięciu policjantów, którzy pracowali przy tej sprawie od początku, oraz wspomaganych przez kolejnych kilkunastu śledczych i kryminalnych bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali do tej sprawy 35-letniego mężczyznę .

Policjanci wykonali do  tej sprawy kilka  szczegółowych oględzin, przesłuchali kilkunastu świadków, dokonali licznych  przeszukań i wykorzystali szereg  czynności, żeby zabezpieczyć jak najszerszy  materiał dowodowy.

Dzięki skrupulatnej i szczegółowej  pracy przy zbieraniu dowodów i zabezpieczaniu śladów  pracujących przy tej sprawie prokurator już w sobotę (21.03.)  mógł ogłosić  pierwszemu zatrzymanemu w tej sprawie  zarzut m.in. zacierania śladów i nakłaniania do nierządu a Sąd Rejonowy w Toruniu zastosował wobec niego środek  zapobiegawczy w postaci  3 miesięcznego aresztowania.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali jeszcze  kolejne trzy osoby.  Konieczna była współpraca także z Laboratorium KWP w Bydgoszczy oraz  z biegłymi z zakresu biologii z Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy, którym przekazywali do badań zabezpieczone ślady. To błyskawiczna pomoc specjalistów z tych dziedzin okazała się niezwykle pomocna  w tym śledztwie.

Dwie z zatrzymanych  okazały się być świadkami. Trzecią  z nich policjanci wytypowali jako, tą która bezpośrednio przyczyniła się do śmierci 29- letniej  kobiety. To  28- letni mężczyzna z województwa pomorskiego. Jeszcze wczoraj tj. 23.03.2020 roku policjanci wykonywali z jego udziałem eksperymenty procesowe. To one i uzyskana ekspertyza  pozwoliły prokuratorowi na sformułowanie zarzutów.

Wczoraj tj. 23.03.2020 roku, kryminalni doprowadzili tego mężczyznę do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Tam usłyszał zarzut dokonania zabójstwa, oraz sprowadzenia pożaru, który mógł  zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach oraz posiadania narkotyków. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli przy zatrzymanym tabletki,  które wykazały cechy charakterystyczne dla ekstazy oraz kilka gram białego proszku a wstępne policyjne testy potwierdziły w nim obecność  amfetaminy.

Teraz zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia. Policjanci doprowadzą  podejrzanego do sądu, który zdecyduje o jego dalszym losie.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (3)

MaranataMaranata

5 1

Obecne pokolenie 20-30 latków ,to już stracone pokolenie....... 21:57, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

1 5

W redakcji się mordujecie alfonsy 08:31, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

1 1

Ale sie police zareklamowalo skrupulatne dociekliwe eciu peciu srutu tutu. Tym razem sie udalo ale np.Wieczorek w troj gdzie.wladza policja i.mafia.sa zowszane to nie wyjasnione do dzisiaj. Bay bay smerfy 20:21, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz