Zamknij
REKLAMA

21:19, 19.03.2020

Akcja na bramkach na A1 pod Toruniem: 2 mln sztuk papierosów zatrzymanych przez KAS

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili podczas kontroli samochodu ciężarowego 2,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Nawet 2,5 miliona złotych mógł stracić Skarb Państwa, gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek.

Mundurowi, w okolicach miejscowości Nowa Wieś, na bramkach autostrady A1 zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło to, że  kierowca, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, nie potrafił wytłumaczyć jaki towar przewozi i nie miał możliwości otwarcia hydraulicznie zablokowanej skrzyni ładunkowej.

Dlatego, na miejsce zatrzymania sprowadzono czworonożnego funkcjonariusza KAS owczarka belgijskiego Bajana, wyszkolonego do wykrywania tytoniu. Pies od razu zasygnalizował, że w pojeździe znajduje się tytoń lub wyroby tytoniowe. Mundurowi zadecydowali więc o otwarciu skrzyni ładunkowej. Okazało się, że po sufit była ona wyładowana kartonami z papierosami.

W wyniku przeszukania ujawniono i zabezpieczono łącznie 2.2 mln sztuk papierosów (110 tys. paczek) bez znaków akcyzy. Gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży uszczuplenia Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 2,5 mln złotych.

W spawie Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu wszczął postępowanie karne skarbowe. Powiadomiono również właściciela znaku towarowego Marlboro o możliwości oznaczenia towarów podrobionym znakiem towarowym.

Jest to kolejne, duże ujawnienie nielegalnych papierosów przez kujawsko-pomorską KAS. Łącznie od początku marca funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z naszego województwa zatrzymali i zabezpieczyli blisko 3 miliony sztuk tych wyrobów.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

KATKAT

2 0

Brawo KAS!!! 08:32, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz