Zamknij
REKLAMA

12:47, 19.03.2020

Był poszukiwany do odbycia kary, sprawy pobicia i znieważenia na tle narodowościowym oraz licznych przestępstw przeciwko mieniu . Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali go na gorącym uczynku tuż po dokonanej kradzieży . Grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną środę tj.  dniu 17 marca 2020 roku około godz. 14:00  policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście otrzymali informację o kradzieży do jakiej doszło    w jednym ze sklepów przy ul. Legionów  w  Toruniu.  Wiadomo było , że ze sklepu zginęło kilkadziesiąt paczek kawy a sprawców było dwóch. Dyżurny wywołał patrol, który był najbliżej miejsca kradzieży. Policjanci  błyskawicznie znaleźli się przy sklepie. Dostrzegli dwóch oddalających się mężczyzn z pakunkami, którzy  na widok policjantów natychmiast odrzucili rzeczy i rzucili się do ucieczki. Policjanci zatrzymali jednego z nich. To 21 latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Jak się okazało taka kradzież to dla mężczyzny nie pierwszyzna. 27 lutego tego roku w sklepie  przy ul. Mickiewicza ukradł kilka butelek alkoholu. Taką samą kradzież ,  7 marca br.   zgłosiła  obsługa tego samego sklepu. Kilka dni wcześniej czyli 2 marca  w sklepie na ul. Łódzkiej  ten sam człowiek ukradł kilkadziesiąt opakowań słodyczy zaś komisariat z Rubinkowa poszukiwał  go do podobnej kradzieży  słodyczy , której dokonał w sierpniu zeszłego roku.

Tego typu przewinienia to nie jedyna jego aktywność przestępcza. Okazało się, że zatrzymany w  tym tygodniu mężczyzna był poszukiwany przez toruńskich kryminalnych do sprawy z początku lutego tego roku. Przypomnijmy :  Wtedy policjanci z toruńskiej komendy poszukiwali  sprawców pobicia obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02) około godz. 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. Na początku  w tej sprawie przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka.  Potem został zatrzymany  21- latek , który został aresztowany.

Zatrzymany  dwa dni temu  jego rówieśnik  to jeden ze sprawców tamtego zajścia, którego wizerunek  zarejestrowały kamery monitoringu. Dodatkowo okazało się, że ciąży na nim wyrok pół roku więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa.

Wczoraj (18.03.)  zatrzymany został doprowadzony do toruńskiej  prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa na tle narodowościowym. Dzisiaj  (19.03.) śledczy planują doprowadzi go do toruńskiego sądu. Grozi mu od pół roku do 5 lat więzienia.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

KpiarzKpiarz

1 0

Powinien być surowo ukarany z wyrokiem do odsiadki bez zawiasów .Dla takich nie powinno być litości. 09:46, 20.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz