Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij
07:55, 26.03.2022

Bardzo niebezpieczną sytuację stworzył swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mieszkaniec szubińskiej gminy. Gdyby nie zgłoszenie, które wpłynęło do odpowiednich służb i ich szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii. 67-latek poniesie konsekwencje swojego działania.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu w szubińskiej gminie. Po godzinie 13 służby zostały powiadomione o palących się nieużytkach i łące nieopodal lasu.

Na miejscu bardzo szybko byli strażacy, policjanci z Szubina i strażnicy leśni. Okazało się, że 67-letni mieszkaniec gminy, będąc pod działaniem alkoholu, zasnął w trawie z papierosem.

Na skutki nie trzeba było długo czekać, bo ogień szybko się rozprzestrzenił. Tym samym zagrożone było przede wszystkim życie sprawcy zaprószenia, a także okoliczny las.

Bardzo groźna sytuacja na szczęście nie miała tragicznych skutków. Pijany 67-latek został przekazany pod opiekę rodzinie, a w sprawie zaprószenia ognia wszczęto czynności wyjaśniające.

Sprawca wykroczenia poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i zostanie ukarany wysoką grzywną.O ostrożności pożarowej w terenach leśnych należy pamiętać zawsze.

Mundurowi apelują o rozsądne obchodzenie się z ogniem. Przypominają też, że celowe wypalanie traw i nieużytków jest nie tylko bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne, ale też zabronione prawem i grozi za nie grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.  

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Kujawy pod żaglami – kulisy ważnej decyzji
zobacz fotorelację
Kolęda dla Nieobecnych w Toruniu
zobacz fotorelację
Toruń miejscem wojskowej współpracy z USA
zobacz fotorelację
Cztery dekady elektrociepłowni w Toruniu
zobacz fotorelację
Kawiarnia w autobusie MZK
zobacz fotorelację
Pożar przy Kraszewskiego
zobacz fotorelację
Impreza w Klubie STARS
zobacz fotorelację
Publiczny Różaniec na toruńskiej starówce
zobacz fotorelację
Alarm na Skarpie!
zobacz fotorelację
Konferencja prasowa w Ciechocinku
zobacz fotorelację