Zamknij
REKLAMA
13:30, 24.05.2022

Toruń: co za odkrycie! Oto, co odnaleziono przy dawnym kinoteatrze Grunwald!

Dziś (wtorek) Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Toruniu poinformował o bardzo cennym i niezwykłym odkryciu na terenie dawnego kinoteatru Grunwald w Toruniu, adaptowanego na siedzibę Teatru Muzycznego. 

17 maja 2022 r. archeolog prowadząca badania na terenie dawnego kinoteatru Grunwald w Toruniu, adaptowanego na siedzibę Teatru Muzycznego, poinformowała Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o odkryciu fragmentu świetnie zachowanego średniowiecznego muru zewnętrznego fosy nowomiejskiej.

Obecnie trwają prace mające na celu odsłonięcie i zadokumentowanie niezwykle cennych reliktów architektury – pozwolą one na podjęcie decyzji co do dalszych losów zabytku.

Toruńskie służby konserwatorskie już podjęły decyzję, że odkryty fragment muru będzie musiał być zachowany i wkomponowany w projektowaną przestrzeń Teatru Muzycznego.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (3)

mieeeetek mieeeetek

7 14

dajta spokój...parę starych cegieł i wielkie mecyje
rozwalić to i dać komuś niech se garaż zbuduje.. 17:28, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

1 6

Hehe Coś cennego Ależ sensacja 😂😂😂 19:22, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcin Toruń.Marcin Toruń.

9 0

Komentujący znający się na rzeczy co odkryli historię coś czego nie znajdziesz na żadnych filmach .zdjęciach czy pamiątkach .Może wasze zainteresowania biegną w innych kierunkach.Ale są tacy jak ja którzy mają głęboko takie komentarze . Historia jest nasza potęga kiedyś nie było tych wszystkich technologii i ludzie żyli szczęśliwi 23:26, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA