Zamknij
22:16, 30.03.2021

Trwa budowa osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. Codziennie montowanych jest około 20 ścian. 

W niespełna sześć miesięcy od uruchomienia budowy przy ul. Okólnej w Toruniu finalizowany jest montaż kolejnych budynków.

Zgodnie z założeniami, do końca marca na terenie powstającego osiedla będą stały cztery z ośmiu realizowanych bloków. W dwóch trwają już prace wykończeniowe wewnątrz mieszkań. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest firma Pekabex, powstaje w całości z prefabrykatów.

Inwestycja przy ul. Okólnej powstaje we współpracy z samorządem, który to zadanie powierzył Toruńskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. W porozumieniu z miejską spółką odbędzie się nabór przyszłych najemców mieszkań.

W Toruniu, podobnie jak w innych lokalizacjach, rekrutacja do Mieszkań Plus ruszy na pół roku przez zakończeniem budowy i będzie składała się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Torunia, przyjętą w czerwcu 2019 roku, na dodatkowe punkty będą mogły liczyć osoby nie posiadające tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, rodziny z dziećmi i rodziny dotknięte niepełnosprawnością.

Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (2)

JoJo

3 9

Warunki spełniają tylko pary jednopłciowe I zoofilie z psami .Z knurem nawet ze ślubem w Brukseli nie wpuszcza .A ze to patologia tylko im się należy. 18:10, 02.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OliOli

2 6

Jak widzę lewactwo, lub tych z Platformy Obywatelskiej co piszą że to jedyny sposób na własne m to krew mnie zalewa. Tacy z automatu będą odrzucani, lub faszyści co to z piorunem na facebookowym profilu się szczycili. 10:13, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz