Zamknij
22:16, 30.03.2021

Trwa budowa osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. Codziennie montowanych jest około 20 ścian. 

W niespełna sześć miesięcy od uruchomienia budowy przy ul. Okólnej w Toruniu finalizowany jest montaż kolejnych budynków.

Zgodnie z założeniami, do końca marca na terenie powstającego osiedla będą stały cztery z ośmiu realizowanych bloków. W dwóch trwają już prace wykończeniowe wewnątrz mieszkań. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest firma Pekabex, powstaje w całości z prefabrykatów.

Inwestycja przy ul. Okólnej powstaje we współpracy z samorządem, który to zadanie powierzył Toruńskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. W porozumieniu z miejską spółką odbędzie się nabór przyszłych najemców mieszkań.

W Toruniu, podobnie jak w innych lokalizacjach, rekrutacja do Mieszkań Plus ruszy na pół roku przez zakończeniem budowy i będzie składała się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Torunia, przyjętą w czerwcu 2019 roku, na dodatkowe punkty będą mogły liczyć osoby nie posiadające tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, rodziny z dziećmi i rodziny dotknięte niepełnosprawnością.

Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
KH Energa Toruń 1 : 4 Polonia Bytom
zobacz fotorelację
Turniej siatkówki Angels Cup
zobacz fotorelację
Walki wieczoru na XXIX MTB Copernicus Boxing Cup
zobacz fotorelację
90 lat Pomorzanina Toruń. Tak świętowali pięściarze
zobacz fotorelację
XXIX MTB Copernicus Boxing Cup im. Z. Krygiera
zobacz fotorelację
Barwny korowód ulicami starówki
zobacz fotorelację
Konferencja przed Sądem Rejonowym w Toruniu
zobacz fotorelację
Konferencja przed HMŚ
zobacz fotorelację
Uroczystości pod pomnikiem JP II
zobacz fotorelację
Konferencja w sprawie krwawych banerów
zobacz fotorelację