W dniu świętego Krzysztofa, patrona kierowców, na toruńskiej drodze, dyżurowali policjanci i ksiądz kapelan policji. Święto jest kolejną okazją do spotkania z kierowcami i rozmów na temat bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów.
Toruńscy policjanci wspólnie z Kapelanem Diecezji Toruńskiej promowali bezpieczne zachowania na drodze.
Ten zupełnie nietypowy patrol można było spotkać na drodze krajowej nr 80 wyjazd na Warszawę. Mundurowym z toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego, towarzyszył Kapelan Policji Diecezji Toruńskiej, ksiądz kanonik Dariusz Żurańskim oraz wolontariusz z Mundurowego Klubu Motorowego RP.
Wszyscy uczestnicy oraz Policyjny kapelan Diecezji Toruńskiej ksiądz kanonik Dariusz Żurański, zachęcali do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.
Tym razem patrol zatrzymywał kierowców, którzy poruszali się zgodnie z przepisami i byli za to nagradzani obrazkiem z wizerunkiem Św. Krzysztofa.
Kapłan i policjanci, apelując o rozwagę i odpowiedzialność na drodze wręczali kierującym obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa patrona kierowców oraz upominki ufundowane przez Radio Gra.
Celem każdej takiej akcji jest promowanie bezpiecznej jazdy i odpowiedzialnych zachowań na drodze.
Wszystkim kierowcom a w szczególności solenizantom czyli Krzysztofom policja życzy bezpiecznej jazdy i szerokiej drogi.
[ALERT]1595855577544[/ALERT]
0 0
ciekawe co jeszcze wymyślą może ochroniarza i sprzątaczkę do kontroli wciągną bo ksiądz i dzieciak dali się lepiej żeby za motocyklistów się zabrali a nie cyrkowe sceny ustawiać
0 0
Przed wyjazdem na patrol byli u spowiedzi ? Paranoja ....