Zamknij

14:31, 13.05.2020

Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich na terenie tzw. JARu. To teren po byłej jednostce Armii Radzieckiej, między ulicami Grudziadzką, Polną i Ugory oraz północną granicą Torunia. Ma 417 hektarów. 57 hektarów przewidziano w nim pod przemysł i usługi. To obszar wzdłuż ulicy Fortecznej.

Znajduje się tam ponad 20 działek na których prowadzone są inwestycje. Teren wzdłuż drogi krajowej nr 91 okazał się bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Wszystkie działki znalazły nabywców. Część inwestorów już przeniosła swoją działalność w to miejsce, część jest w trakcie budowy, a niektóre tereny dopiero czekają na zagospodarowanie. Przy ul Fortecznej stoi już obiekt firmy Fart Produkt, która produkuje bramy i rolety. Rozbudowała się siedziba firmy Altom, czyli fabryki okien.

Pracuje również pełną parą centrum dystrybucyjne Grupy Neuca, podobnie jak zakłady firmy PRT Baza zajmujące się m.in. wytwarzaniem słupów dla telekomunikacji. W tej części miasta można także korzystać z usług firmy Abler, która zajmuje się m.in. podłogami, drzwiami, frontami i płytami meblowymi. Przy ulicy Fortecznej powstaje także nowy obiekt toruńskiej szkoły Butterfly School. Szkoła ma mieć 3 tysiące m², powstaną także boiska, parking i plac zabaw.

Tuż obok powstają też hale i magazyny do wynajęcia Empresa Park. To 14 modułów magazynowo-biurowych od 120 do 200 m² powierzchni magazynowej. W sąsiedztwie powstaje także ośrodek kształcenia kierowców autoSTER i hale firmy LVS działającej w branży elektrycznej.

Legenda: Centrum dystrybucyjno-logistyczne Neuca S.A. MENTOR S.A. EM-Tech Sp. z o.o. BAZA Sp. z o.o. - hale magazynowo-produkcyjne AMK INVEST Sp. z o.o. ARD Sp. z o.o. EUROGAZ EM-Tech Sp. z o.o. Bud-Tech Sp. z o.o. Baza Sp. z o.o. –EMPRESA PARK Dariusz Szwed – Ośrodek kształcenia kierowców LVS Polska – Magazyn LVS Polska MARGO Sp. z o.o. S.K. ALTOM FABRYKA OKIEN Sp. z o.o. Fart Produkt Sp. z.o.o. - hala produkcyjna MPAK s.c. Baza Sp. z o.o. Tomasz Jaworski Dwujęzyczne przedszkole i szkoła Butterfly ARD Sp. z o.o. S.K. Salon sprzedaży podłóg i drzwi Abler

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz