Zamknij
REKLAMA

12:35, 14.02.2020

Na budowie w rejonie pl. Rapackiego sporo się dzieje. Od soboty 15 lutego 2020 r. ruszają prace na pl. Niepodległości, ale równolegle będą też prowadzone intensywne roboty na alei św. Jana Pawła II, gdzie w przyszłym tygodniu będzie wykonywany przewiert. Taka technologia ograniczy obecność sprzętu budowlanego w sąsiedztwie koron drzew.

- Prace już teraz idą dwutorowo. Na pl. Niepodległości przygotowane są już szalunki pod fundamenty słupów trakcyjnych, a na al. św. Jana Pawła II układamy wodociąg i kanał deszczowy, zaś między ul. Kraszewskiego a Mickiewicza wzmacniamy podłoże pod część drogową. Zaczynamy też przygotowania do przewiertu, który będzie biegł pod ziemią przez aleję św. Jana Pawła II od pl. Artylerii Polskiej, czyli od tzw. „armatek” do wysokości ul. Chopina - mówi kierownik budowy z ramienia firmy Balzola Wojciech Kulpiński

W przewiercie zostanie ułożona kanalizacja deszczowa. Prowadzenie prac w takiej technologii jest bardziej skomplikowane, ale korzystne dla zieleni, gdyż ogranicza działania sprzętu budowlanego w sąsiedztwie koron drzew.

Prace na pl. Niepodległości będą obejmowały budowę węzła torowego z połączeniem nowego odcinka torowiska w al. św. Jana Pawła II oraz przebudowę fragmentów istniejącego torowiska wzdłuż ulic Kraszewskiego i Czerwona Droga. By tego dokonać, niezbędne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego. Z tego powodu od soboty 15 lutego br. na samym placu i ul. Kraszewskiego zostaną wprowadzone kolejne zmiany w  organizacji ruchu drogowego. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż  nastąpią zmiany w pierwszeństwie przejazdu.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone