Zamknij
REKLAMA

12:53, 07.01.2020

Nasz tramwaj, a właściwie jego makieta z klocków LEGO, rośnie jak na drożdżach. Do Torunia dotrze w marcu 2020 roku. Co twórca wykonał do tej pory?

Wykonawcą makiety jest Mateusz Kustra z okolic Krakowa, który od 2010 r. zajmuje się realizacją podobnych projektów. Będzie ona wykonana w skali 1:23, więc wiernie odda tramwaj typu Swing – dokładnie taki jak te, które jeżdżą po Toruniu. Będzie przedstawiała tramwaj stojący na węźle przesiadkowym w al. Solidarności, a kilka ruchomych i nie tylko elementów doda mu jeszcze bardziej realnego wyglądu. Nie zabraknie wiaty przystankowej, małej architektury, a także innych uczestników ruchu drogowego oraz pasażerów.

Mateusz Kustra przyznaje, że pierwszy raz ma do czynienia z makietą tramwaju w takiej skali. Aby zrealizować ten projekt, twórca musiał wykonać mnóstwo zdjęć i obejrzeć Swinga z wszystkimi jego detalami. Później to wszystko zostało „przelane” na projekt graficzny makiety, co trwało - bagatela - dwa miesiące. Następny etap to budowa, a kolejny - instalacja elektryki. Czas potrzebny na złożenie makiety w całość to kolejne dwa miesiące. Naszą składa jedna osoba, więc zabawy z klockami ma z pewnością pod dostatkiem.

Do Torunia makieta trafi w marcu br. Gdzie będzie można ją oglądać, to na razie niespodzianka. O szczegółach będziemy informować, ale już teraz możemy zdradzić, że makieta będzie pokazywana przede wszystkich przy okazji różnego typu wydarzeń realizowanych przez MZK, a także inne instytucje miejskie. Z pewnością każdy zainteresowany będzie miał okazję aby ją obejrzeć.

Dla miłośników tramwajów i LEGO mamy konkurs: kto zgadnie, ile tysięcy klocków zostanie zużytych do naszej makiety?

  •      10 000 -15 000
  •      15 000 – 20 000
  •      20 000 -25 000
  •      powyżej 25 000

Odpowiedzi należy zamieszczać pod postem na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu na Facebooku: https://www.facebook.com/MZK-w-Toruniu-Sp-z-oo-190398104409639/

Dla osoby, która jako pierwsza poda prawidłową odpowiedz, upominek w postaci gadżetów MZK!

Makieta jest realizowana w ramach działań promocyjnych projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo – autobusowego w Toruniu – BiT-City II”

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone