Zamknij
12:57, 20.09.2024

Prezydent Torunia, Paweł Gulewski, złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na zniszczeniu chronionych gatunków roślin na terenie pomiędzy ul. Jana Bosko i Ugory na Wrzosowisku.

[POLUB_FB]

O tej sprawie jest głośno od kilku dni. Na terenie Wrzosowiska Szkoła Salezjańska działająca w Toruniu przy ul. św. Jana Bosko 1, grodzi dużych rozmiarów teren. Zdaniem wielu osób, m.in. dziennikarzy i społeczników, na skutek ich działania niszczone są stanowiska turzycy piaskowej i turzycy loarskiej - roślin objętych częściową ochroną.

Problem staje się coraz głośniejszy. Według informacji przekazanych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, stanowiska roślin zostały zniszczone.

W odpowiedzi na te doniesienia, w czwartek (19 września) prezydent polecił Wydziałowi Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia przeprowadzenie kontroli na wspomnianym terenie. Jej wyniki potwierdziły wcześniejsze ustalenia RDOŚ.

- W związku z tym, Prezydent zdecydował o zawiadomieniu Komendy Miejskiej Policji w Toruniu o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na zniszczeniu gatunków roślin chronionych turzycy loarskiej i turzycy piaskowej - gatunków objętych ochroną częściową. Zgodnie z art. 131 ust. 14 ustawy o ochronie przyrody kto bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom narusza zakazy w stosunku do roślin, zwierząt lub grzybów objętych ochroną gatunkową, podlega karze aresztu albo grzywny

- mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Prezydenta Torunia.

Centkowski podkreślił, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie ma on uprawnień do wydawania takich zezwoleń.

Obecnie sprawą zajmuje się policja, a władze miasta, mieszkańcy i społecznicy czekają na dalszy rozwój sytuacji.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(1)

AlAl

0 1

Serio prezydent takie rzeczy robi???! Jestem w szoku…. Pod naciskiem ekoterrorystów !!!

19:21, 20.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz