Zamknij
REKLAMA

Przyjechała do Torunia na wolontariat, teraz otwiera wystawę

15:25, 05.12.2017 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Rūta Jakutytė przyjechała z Litwy w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Volontary Service) i pomagała z dziale RP Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Praca w jednej z największych instytucji kultury w Toruniu to niejedyne czym 23-latka zajmowała się przez kilka ostatnich miesięcy. Jej wielką pasją jest malarstwo i rysunek. Właśnie otworzyła swoją pierwszą wystawę "Alone Together in Toruń".

Zajmuje się kontaktem z zagranicznymi artystami, pomagała w organizacji wielu imprez Toruńskiej Agendy Kulturalnej, a w wolnych czasie oddawała się sztuce - malowała i rysowała. Swoją toruńską przygodę Rūta Jakutytė przedstawiła za pomocą prac. Jest amatorką, ale tworzy systematycznie już od 13 lat.

- Jestem bardzo szczęśliwa, bo otwieram swoją pierwszą wystawę, z drugiej strasznie się denerwuję. Jestem amatorką i za każdym razem przejmuję się krytyką, nie mam takiej pewności siebie - zdradza Rūta. - Te prace nie mają wspólnego tematu, ludzie, momenty, emocje i chwile mnie inspirują.

Rūta wkrótce kończy swoją toruńską przygodę, ale jej prace będzie można oglądać w Zezowatym Szczęściu przy ul. Ducha Świętego.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018