REKLAMA

W nocy muzea zwiedza się najlepiej! Co zobaczymy w sobotę?

13:01, 18.05.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Muzea i galerie otworzą swoje drzwi po zmroku, fot. Tomasz Berent

Już 20 maja muzea i galerie sztuki po raz kolejny otworzą swoje drzwi po oficjalnym zamknięciu. Jak w Toruniu przebiegać będzie Noc Muzeów?

Różnorodną ofertą kulturalnego wypoczynku przygotowało dla zwiedzających Centrum Sztuki Współczesnej, które tego dnia otwarte będzie od godz. 16 do północy. Ostatnie wejście dla zwiedzających zaplanowano na godz. 23.30.

- Na naszą propozycję składa się oprowadzanie po czterech wystawach, etiudy Romana Polańskiego z muzyką na żywo, spotkanie w Czytelni w ramach cyklu "Miasto jako dzieło sztuki", przewodnik edukacyjny dla rodzin do zwiedzania z dziećmi oraz rabaty w Księgarni Sztuki - wylicza Paulina Tchurzewska z CSW.

Jedną z czterech wystaw, jaką zobaczyć będzie można zupełnie za darmo będzie otwierana dzień wcześniej (19 maja) "Natalia LL. Sum ergo sum", której kuratorem jest Mateusz Kozieradzki.

- Natalia LL to jedna z najważniejszych polskich artystek 2. połowy XX wieku. Wystawa "Sum ergo sum" ma charakter retrospektywny i stanowi próbę uporządkowania oraz podsumowania całego dorobku artystki, od początków twórczości w latach 60. XX wieku do najnowszych prac z 2016 roku - tłumaczy kurator.

Wiele atrakcji przygotowano także w Muzeum Etnograficznym. Od godz. 20 do 23 muzealnicy zapraszają na zwiedzanie Parku Etnograficznego oraz wystawy „Tajemnice codzienności…” Przygotowano także specjalny program pod hasłem „Śmiechy spod strzechy”

Nudzić nie będą się także ci, którzy zdecydują się odwiedzić Muzeum Okręgowe. Wyjątkowe atrakcje przygotowały wszystkie oddziały. W Ratuszu będziemy mogli wziąć udział w grze rodzinnej, w Kamienicy pod Gwiazdą widzowie podążać będą szlakiem przypraw, a Muzeum Podróżników zaprasza na pokaz warsztatu tkackiego.

Dokładny program atrakcji tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017