Zamknij

Toruń będzie świętował. W programie koncerty, piknik i Noc Kupały

13:46, 18.06.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Archiwum

Toruń będzie świętował. W programie koncerty, piknik i Noc Kupały

W dniach 20–24 czerwca toruńskie Stare Miasto szczególnie tętnić będzie od wydarzeń, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wielu atrakcji będzie można wziąć udział w Jarmarku Katarzyńskim, Zamkowym Festynie Integracyjnym, Festiwalu pod Gwiazdami, Piernikowej Alei Gwiazd czy licznych koncertach plenerowych.

W tym roku podczas Dni Torunia nie zabraknie przeróżnych, także koncertowych, atrakcji. 20 czerwca o godz. 18:00 na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpi zespół Drink Bar. Dzień wcześniej, 19 czerwca o godz. 12:00 na scenie na Rynku Staromiejskim, jak co roku, wyłoniona zostanie najlepsza klasa.

21 czerwca w CKK Jordanki koncertem „Przeboje Moniuszki” swój finał będzie miał projekt „Dni Moniuszkowskie”. Tego samego dnia, o godz. 18:00 rozpocznie się natomiast VI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Na językach”.

Dzień później, w sobotę 22 czerwca o godz. 13:00 na Scenie na Rynku Staromiejskim wystąpi zespół Dziewczęta. I choć nazwa wskazuje raczej na kobiecy skład, kapela to tak naprawdę czterech dżentelmenów, którzy poszukują środka między piosenką, transem a hałasem. Pochodzą z Krakowa, a w ich twórczości nie brakuje melancholii.

Tego samego dnia w ramach „Nocy u Ducha” odbędzie się czuwanie modliewne w intencji ludzi i spraw Torunia. W godz. 20:00 — 24:00 w Kościele Akademickim pw. Św. Ducha m.in. usłyszeć będzie można koncerty muzyki klasycznej, muzyki organowej, a także wziać udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu, Nocnej Medytacji, Nocnego Uwielbienie oraz Nocy Konfesjonałów.

Tradycyjnie w Dni Torunia nastąpi odsłonięcie kolejnych katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd. Na mosiężnych tablicach w kształcie toruńskiego przysmaku znajdują się nazwiska osobistości zasłużonych dla Torunia, którzy wyróżnieni zostali przez Urząd Miasta. W tym roku, już 22 czerwca, swoje piernikowe autografy odsłonią Jakub Gierszał, aktor młodego pokolenia, gwiazda takich filmów jak „Najlepszy” czy „Pomiędzy słowami” oraz Toruńskie „Anioły”, czyli żużlowcy, którzy dostarczali torunianom emocji na przestrzeni lat.

Dzień później, w niedzielę 23 czerwca, na Błoniach Nadwiślańskich czeka nas nie lada gratka – w godz. 11:00–22:30 odbędzie się Noc Kupały – Piknik rodzinny. W programie, m.in. przegląd kapel ludowych, regaty ósemek wioślarskich o Puchar Prezydenta Miasta Torunia, a także poczęstunek tradycyjnym tortem.

Pełen program dni Torunia można odszukać na http://www.kulturalnelato.pl/czerwiec/

 

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

kupałakupała

0 0

Coś w klimatach Termińskiego czyli d...wianki! 10:06, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ad kupałaad kupała

0 0

D...wianki! Jest nadzieja, że TP PC może wreszcie stanie się klubem profesjonalnym. otóż podobno wczoraj, w noc Kupały na jednym z wianków spuszczonych do Wisły widziano niejakiego Szczechowiaka! oby! popłynął jak najdalej z nurtem naszej królowej rzek i już nie paskudził w toruńskim baskecie. 10:21, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone