Zamknij
REKLAMA

Artur Andrus przyjedzie do Torunia. I to w szczytnym celu

12:47, 05.06.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

Artur Andrus przyjedzie do Torunia. I to w szczytnym celu

Koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia. Jeden ciepły letni wieczór przyjaciele fundacji oraz koneserzy muzyki spotykają się na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. W tym roku na XV koncert odbędzie się 16 czerwca, o godzinie 19.00. Na to wydarzenie zaproszono Artura Andrusa.

Koncert pełni rolę podsumowania całorocznej działalności Fundacji i jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych. To okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Fundacja Platon zajmuje się udzielaniem pomocy finansowej w postaci stypendium dla młodzieży. Powstała w 2005 roku, a bodźcem ku temu była tragiczna śmierć Jakuba Rumińskiego. Kuba zginął w 2004 r. w wypadku motocyklowym. Miał wówczas zaledwie 20 lat. Pomysłodawczynią założenia fundacji była mama licealisty - Hanna Rumińska.

Koncert odbędzie się 16 czerwca na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Początek o godz. 19. Bilety w cenie 55 zł są do nabycia w biurze Rainbow Tours przy ulicy Mostowej 25, przez Internet https://www.biletomat.pl/inne/xv-koncert-fundacji-platon-torun-8133/ oraz od godz. 18.30 w dniu koncertu przed wejściem. W przypadku deszczu koncert odbędzie się na Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, komentator "Szkła kontaktowego", do listopada 2017 r. redaktor trójkowej "Akademii rozrywki". Artur Andrus to artysta wszechstronny. Można go nie tylko usłyszeć w radiu i na płytach, zobaczyć na scenie i w telewizji, ale też przeczytać. Jego wiersze ukazywały się w latach 1998-99 w kolumnie satyrycznej Życia Warszawy.

XV koncert Fundacji Platon został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncert jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

meteometeo

1 4

a przypadku mrozu, opadów śniegu to gdzie ten palant wystąpi? 23:06, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone