Zamknij
REKLAMA

Wystawa obrazów Mirosława Rusinka niebawem do obejrzenia w Toruniu

08:58, 09.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj

Prezentujemy sylwetkę malarza Mirosława Rusinka, którego wystawę będzie można niebawem zobaczyć w Toruniu. 

Mirosław Rusinek ukończył Liceum Plastyczne w Rzeszowie z dyplomem snycerstwa .W 2003 r. uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Do 2004 roku tworzył głównie monumentalne formy abstrakcyjne. W późniejszym okresie mniejsze kompozycje aktów wpisanych w różnorodne tło oraz pejzaże. Początkowo mniejsze struktury zyskują z czasem majestatyczne rozmiary oraz wyjątkową i rozpoznawalną formę. 

Ma to związek z fascynacją malarstwem materii, którym zajmował się autor jeszcze na studiach. Właśnie te doświadczenia w połączeniu z tematami nieabstrakcyjnymi w treści, dały rezultat szczególnych możliwości fakturalnych w jego malarstwie. Rusinek chętnie przyznaje się do związku ze spuścizną koloryzmu polskiego i rozwija ten nurt u siebie, poszerzając go o nowe formalne i ideowe treści. Mieszka i tworzy w Rzeszowie, gdzie zajmuje się również pracą pedagogiczną jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych. 

Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz we Włoszech, USA, Brazylii, Meksyku, Niemczech, Luksemburgu, Australii, Japonii, Francji i Czechach. W 2012 r. został laureatem nagrody fundacji Lamia w Rumunii. 
W środę 13 marca 2019 r. o godzinie 19.00 Galeria Dworzec Zachodni ma zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Rusinka , który po raz pierwszy będzie prezentował swoje prace w naszym pięknym Toruniu.

Galeria chcąc promować najbardziej utalentowanych malarzy współczesnych, pragnie zaprezentować prace tego artysty jako nieprzeciętne,  różnorodne tematycznie i nawiązujące w swych barwach do koloryzmu polskiego. Prace Rusinka już w chwili obecnej znajdują się w wielu zbiorach państwowych oraz prywatnych w kraju i zagranicą. Wystawa potrwa do końca marca 2019 r.

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone