Zamknij
REKLAMA

Chcesz poznać tajniki filmowania? Przyjdź na kurs w Toruniu i...

20:53, 07.03.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
pixabay.com/ niekverlaan

Chcesz poznać tajniki filmowania? Przyjdź na kurs w Toruniu i...

Bydgoska Kronika Filmowa organizuje w Toruniu niezwykły kurs filmowy pod nazwą Doc Film. Podczas kursu istnieje możliwość poznania fachowej wiedzy filmowej, pomysłów na etiudy filmowe i ich realizację. Warsztaty są bezpłatne!

Poniżej przesyłamy informacje od organizatorów tego wydarzenia:

FORMUŁA KURSU:

Kurs trwa od kwietnia do listopada i składał się będzie z cyklicznych 2-dniowych zajęć odbywających się raz w miesiącu, na których omawiane będą pomysły uczestników na ich etiudy dokumentalne i ich realizacja. Oprócz tego, zajęciami dodatkowymi będą cotygodniowe spotkania, na które wykładowcy zapraszać będą do wspólnej dyskusji o filmach czy projekcji filmowych.  Kurs rozpocznie się kilkudniowymi warsztatami w podstaw pracy z kamerą, a w czasie jego trwania odbędą się warsztaty z montażu filmowego, pracy z bohaterem filmowym, udźwiękowienia filmu czy jego postprodukcji z zaproszonymi filmowcami.  

Wykładowcy Doc Film VI: 

Maciej Cuske - jest twórcą nagradzanych dokumentów, wśród których największe sukcesy odniosły takie filmy jak: „Kuracja" (2004) – m.in. Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest", Dyplom Uznania na Krakowskim Festiwalu Filmowym w Konkursie Polskim; „Antykwariat" (2005) – m.in. Nagroda Specjalna „Złoty Lajkonik" na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Brązowa Iglica na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Ofensiva". W roku 2007 nakręcił film dokumentalny pt. „Na niebie, na ziemi" portretujący polskich badaczy UFO. W 2013 roku zadebiutował filmem fabularnym „Stacja Warszawa" – pełnometrażową produkcją wyreżyserowaną wspólnie przez pięciu reżyserów. Współscenarzysta nagradzanego filmu Mateusza Rakowicza „Romantik" (2016). 

Marcin Sauter - fotografik, operator i reżyser filmów dokumentalnych. Jego debiut „Za płotem" został wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2005 roku. Z kolei dwudziestominutowy „Pierwszy dzień" zdobył główne nagrody między innymi na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych DocLisboa, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Mexico City czy Festiwal Filmowy w Belfaście. Kolejny jego film, czyli „Na północ od Kalabrii" (2010) otrzymał dwie nagrody na prestiżowym festiwalu DOK. Leipzig – Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Trade Union ver.di. Adresat listu gratulacyjnego Prezydenta RP za sukcesy filmowe za granicą. Beneficjent Nagrody dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego na IDFA (International Documentary Film Festival Amsterdam) w 2017 roku za  film „Żalanasz – Pusty Brzeg". Tytuł ten został także nagrodzony Złotą Żabą na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Camerimage". Wcześniej, choć w tym samym 2017 roku, zadebiutował na Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie otrzymał Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż.

Oprócz wykładowców w czasie kursu przeprowadzimy warsztaty z dżwięku w filmie, montażu czy postprodukcji filmowej z zaproszonymi gośćmi. 

Nabór na kurs trwa do 17 marca. Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy [email protected] Zgłoszenia powinny zawierać : 

  • życiorys ( prosimy o uwzględnienie w dokumencie edukacji i miejscu zamieszkania, format dokumentu dowolny),
  • pomysł na film dokumentalny, który chciałbyś/chciałabyś zrealizować w czasie kursu ( max 2 strony A4 czcionką Times New Roman 10),
  • dodatkowo inne prace fotograficzne, literackie, filmowe
(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone