Zamknij
REKLAMA

Znacie historię tego testu? Młyn Wiedzy pomoże ją zrozumieć!

14:07, 03.12.2018 | opr. FD/materiały nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na ostatnie w tym roku spotkania z cyklu "Medyczne Środy". Najbliższy wykład będzie poświęcony krótkiej historii testu ciążowego. 

W środę (5 grudnia) dr Kinga Lis z Collegium Medium UMK w Bydgoszczy wygłosi wykład "Jak można rozpoznać ciążę – krótka historia testu ciążowego". Tydzień później dr Michalina Radzińska opowie o tym, że muzykoterapia jest narzędziem, dzięki któremu osoby starsze mogą poprawić swoje samopoczycie. 

Spotkania w ramach "Medycznej Środy" odbywają się w przestrzeni wystawy "Rzeka". Początek o godz. 18:00. Wykłady trwają 45 minut, a po każdym z nich uczestnicy mają czas na pytania i dyskusje z prowadzącym. Wstęp jest bezpłatny. 

- Wiemy, że cykl będzie kontynuowany w naszym centrum nauki w kolejnych miesiącach. Osoby zainteresowane prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. - "Medyczne Środy" spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców Torunia. Cieszymy się, że wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika możemy wspólnie rozmawiać o tak ważnym temacie jakim jest zdrowie - dodaje. 

Cykl wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”, organizowanych przez Collegium Medicum UMK, trwa nieprzerwanie od 2007 roku. W październiku br. rozpoczęła się jego 24. edycja. „Medyczna Środa” to cykl wykładów popularnonaukowych adresowanych główne do mieszkańców regionu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która podawana jest w przystępnej dla odbiorcy formie. Co środę w roku akademickim zainteresowani mieszkańcy regionu przychodzą, aby nieodpłatnie uczestniczyć w medycznym spotkaniu z naukowcami Collegium Medicum UMK. Przez 12 lat odbyły się 304 spotkania z medycyną, w których wzięło udział ponad 150 nauczycieli akademickich Collegium Medicum UMK.


 

(opr. FD/materiały nadesłane)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone