Zamknij
REKLAMA

Takiego autobusu jeszcze nie było! Wyjedzie na specjalną okazję! [FOTO]

08:41, 29.11.2018 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Dni Grzegorza Ciechowskiego zbliżają się do Torunia wielkimi krokami. W obchody tego wyjątkowego święta postanowiła włączyć się również toruńska Galeria Rusz. Członkowie organizacji postanowili przygotować coś niezwykłego!

Już od 1 grudnia w Toruniu na autobusie MZK, jeżdżącym po całym mieście oraz na bilbordach będzie można zobaczyć specjalne prace artystów z Galerii Rusz. Toruńscy twórcy, jak co roku, włączą się w obchody Dni Grzegorza Ciechowskiego. Prace będą prezentowane również na bilbordach w Warszawie.

W zeszłym roku artyści stworzyli prace, zestawiając ze sobą pasy kolorowe i czarno-białe, tym samym przeciwstawili sobie wizję czarno-białego, sztywnego systemu z wizją rzeczywistości różnokolorowej, wielowymiarowej, indywidualnej. W tym roku twórcy swoją uwagę skupiają wyłącznie na jasnych pasach. Na fladze Republiki widnieją czarno-białe pasy. Można je traktować jako metaforę życia i rzeczywistości, która ma ciemne i jasne strony – opowiada o projekcie Rafał Góralski. – To kwestia naszego wyboru, czy skupimy się na jasnych czy ciemnych pasach.

W życiu Grzegorza Ciechowskiego, tak jak i każdego z nas przeplatały się ze sobą jasne i ciemne pasy. Jeśli skupimy się wyłącznie na trudach, niepowodzeniach i przeciwnościach, trudno nam będzie być szczęśliwymi, cieszyć się życiem i je doceniać. Ciechowski jest przykładem na to, że warto dostrzegać jasne strony życia i mimo trudności dalej robić to, co się kocha.

Prace artystów z Galerii Rusz będą eksponowane w przestrzeni publicznej Torunia i Warszawy od 1 do 31 grudnia 2018 r.:

Ekspozycja prac w Toruniu:

- autobus MZK

- bilbordy przy ulicy: Szosa Chełmińska/Targowisko i Wały gen. Sikorskiego

ekspozycja pracy w Warszawie:

- ul. Płaskowickiej/AUCHAN/OBI/parking

- ul. Słomińskiego/CH Arkadia

- Wał Miedzeszyński 345

Zapraszamy do oglądania prac! Nasza redakcja jest patronem wydarzenia!

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone