Zamknij
REKLAMA

W Książnicy Kopernikańskiej stworzyli pierwszą taką grę karcianą

13:28, 09.10.2018 | Oprac. MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Przed torunianami pierwsza gra stworzona w Książnicy Kopernikańskiej. A imię jej: "Staropolski wokabularz". Oficjalna premiera 20 października w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. 

Oficjalna premiera "Staropolskiego wokabularza" to cała masa atrakcji - prelekcja popularnonaukowa "Młodzi spiskowcy z Torunia" nawiązująca tematycznie do gry, turniej z nagrodami (a jakże!), i to co lubicie najbardziej, czyli rozdawnictwo. W trakcie premiery "Wokabularz" będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Za darmo! Impreza rozpocznie się o godz. 14.30 i potrwa do 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Jest rok 1893. Od upadku powstania styczniowego minęło prawie 30 lat, ale represje zaborców nie ustają. Młodzi spiskowcy wszelkimi sposobami prowadzą z nimi walkę. Nie tylko z bronią w ręku. Wiedzą, że Polska się nie odrodzi, jeśli nie uda się ochronić ojczystego języka. A do tego potrzebny jest tęgi intelekt. Trenują go, grając w "Staropolski wokabularz".

"Staropolski wokabularz" to nowoczesna gra karciana. Została zaprojektowana przez Mateusza Pitulskiego (autor bestsellerowej karcianki "Kwiatki") i Przemysława Chudzika. Obaj pracują w Książnicy Kopernikańskiej. Gra powstała dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2018' oraz dofinansowaniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(Oprac. MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone