Zamknij
REKLAMA

Długo wyczekiwany kierunek na UMK w końcu jest! Ruszyła rejestracja

11:46, 07.09.2018 | Oprac. MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Andrzej Romański

7 września 2018 r. rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na kierunek weterynaria. 

Są to studia jednolite magisterskie o profilu praktycznym. Jednostką prowadzącą kształcenie jest Międzyuczelniane Centrum Medycyny Weterynaryjnej powołane w grudniu 2017, w skład którego wchodzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Powołanie Centrum wpisuje się w strategię porozumienia o współpracy podpisanego przez publiczne uczelnie regionu we wrześniu 2017 r. Uruchomienie weterynarii na UMK nawiązuje do tradycji Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie.

Studia weterynaryjne będą trwały 11 semestrów, absolwenci otrzymają tytuł lekarza weterynarii. Zajęcia będą odbywały się w obiektach dydaktycznych trzech uniwersytetów; w Centrum Weterynarii UMK (na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK), na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP, na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP oraz w Instytucie Biologii Eksperymentalnej UKW.

Władze samorządowe Torunia, popierając inicjatywę utworzenia w regionie weterynarii, przekazały Uniwersytetowi w formie darowizny teren przy Szosie Bydgoskiej z przeznaczeniem na budowę Centrum Medycyny Weterynaryjnej z kliniką zwierząt dużych i zwierząt małych.

Internetowa rejestracja na weterynarię potrwa do 20 września 2018 r. do godz. 23:59. Do tego dnia kandydaci powinni również dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na wygenerowany z systemu IRK indywidualny numer konta bankowego kandydata.

(Oprac. MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone