Zamknij
REKLAMA

Dzika przyroda w 70 ujęciach. Już po raz piąty w Młynie!

12:42, 06.03.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Do 6 maja w Młynie Wiedzy można oglądać pokonkursową wystawę "Wildlife Photographer of the Year". Już po raz piąty najpiękniejsze zdjęcia dzikiej przyrody można zobaczyć na wystawie w toruńskim centrum nauki. 70 wyselekcjonowanych fotografii ma być "ambasadorami świata natury". 

Wildlife Photographer of the Year to jeden z najstarszych na świecie konkursów fotograficznych dla pasjonatów chwytania piękna dzikiej natury w kadr. Do rywalizacji organizowanej od 1965 roku przez BBC zgłasza się kilka tysięcy artystów. Na wystawie w toruńskim Młynie Wiedzy zobaczymy 70 zdjęć. Są one bardzo różnorodne.

- Myślę, że te zdjęcia pobudzają wyobraźnie. W tym roku urzekły mnie szczególnie dwie fotografie. Jedna przedstawia dróżkę w Irlandii Północnej, ja znam i bardzo lubię to miejsce, zdjęcie idealnie oddaje klimat tego miejsca. Drugie to bardzo letnie i wakacyjne zdjęcie - wylicza Monika Wiśniewska, dyrektor Młyna Wiedzy.

Wystawa gości w Toruniu kolejny rok z rzędu i świetnie uzupełnia ofertę edukacyjną centrum.

- Dobrze, że takie ekspozycje prezentowane są w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Opowiadamy o technicznych walorach danej fotografii a przy okazji pokazujemy różnorodny świat nauk przyrodniczych. To też jest nasza misja - dodaje Wiśniewska.

Tegoroczną odsłonę Wlidlife Photographer of the Year można będzie podziwiać w Toruniu do 6 maja

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone