Zamknij
REKLAMA

Kacper, Melchior i Baltazar a do tego sporo dobrej zabawy

14:14, 04.01.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

W Trzech Króli ulicami starego miasta przejdzie barwny orszak, z bohaterami obchodzonego 6 stycznia święta w rolach głównych. Wszystko zakończy przegląd nietypowych jasełek i koncert na Rynku Nowomiejskim.

Orszak organizowany z okazji Święta Trzech Króli to już toruńska tradycja. Barwne widowisko od lat przyciąga szczególnie dzieci, ale i dorosłych nie brakuje podczas uroczystej parady.

W tym roku trzy orszaki: europejski Kacpra, azjatycki Melchiora i afrykański Baltazara wyruszą o 11:30 z trzech różnych miejsc, aby w południe spotkać się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Stamtąd w towarzystwie torunian przejdą na Rynek Nowomiejski

- Orszak Trzech Króli zapowiada się w tym roku szczególnie wyjątkowo za sprawą Królów Gigantów, którzy będą szli w każdej z grup. Pomysł nawiązuje do barwnych parad hiszpańskich, w których pojawiają się właśnie takie postacie, zwane gigantes – tłumaczy Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Sama parada to nie koniec atrakcji! O godz. 12:30 na Rynku Nowomiejskim prezydent Torunia oraz ordynariusz toruński złożą życzenia mieszkańcom, po których odbędzie się inscenizacja jasełkowa. W finale Orszaku Trzech Króli, usłyszymy koncert zespołu Synowie.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami ze względu na organizację imprezy. Od godz. 10.30 do 14.00, zostaną zamknięte dla ruchu północna i zachodnia pierzeja Rynku Nowomiejskiego.

 

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone