Zamknij

Miasto sprzedaje oficynę kamienicy przy Łaziennej. Ile zarobi?

13:09, 02.08.2022 | A.J.
Skomentuj fot. Centrum Wsparcia Biznesu
REKLAMA

Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej Starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami 27 września 2022. Cena wywoławcza została obniżona i wynosi 900 000 złotych.

Nieruchomość położona przy ul. Łaziennej 24A, zabudowana jest budynkiem oficyny kamienicy frontowej wybudowanym w 1882 r. Działka położona jest w drugiej linii zabudowy, wschodniej pierzei ulicy Łaziennej.

Dostęp do działki i budynku możliwy jest poprzez wydzielony korytarz budynku głównego. Budynek oficyny został założony na planie litery L, jako obiekt czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, murowany. Część ścian oficyny styka się z sąsiednimi budynkami. Powierzchnia zabudowy wynosi 124 m2, powierzchnia użytkowa budynku wynosi 265 m2.

W budynku znajduje się 7 lokali mieszkalnych, w piwnicy – pomieszczenia gospodarcze, na najwyższej kondygnacji: poddaszu – lokal nr 7 i pomieszczenia strychowe. Budynek od maja 2020 jest pustostanem. Stan techniczny budynku średni, standard wykończenia niski, elementy konstrukcyjne budynku nie wykazują uszkodzeń.

Nieruchomość przy ul. Łaziennej 24 A jest położona w obrębie średniowiecznego zespołu miejskiego Torunia. Prace remontowo - konserwatorskie planowane do wykonania w budynku podlegają uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków. 

Budynek jest wyposażony w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i telekomunikacyjną. Ogrzewanie indywidualne w lokalach, piecowe, co etażowe, elektryczne. W ulicy Łaziennej przebiega sieć ciepłownicza.

Pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości nie został rozstrzygnięty. Cena wywoławcza została obniżona o 100 000 zł. Chętni do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym muszą do 21 września 2022 wpłacić wadium w wysokości 90 000 zł na konto Urzędu Miasta. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 56 611 84 01.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%