Zamknij

To chcą wprowadzić na odcinku A1 Toruń-Gdańsk! Kierowcy ucieszą się?

10:21, 17.01.2022 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. GDDKiA
REKLAMA

Będzie taka możliwość na odcinku A1 Toruń-Gdańsk! Kierowcy ucieszą się

Wszystko na to wskazuje, że już niedługo będzie możliwość płacenia za przejazd odcinkiem autostrady A1 Toruń-Gdańsk za pomocą aplikacji mPay. Aktualnie, kierowcy mają już taką sposobność na odcinku A4 między Katowicami a Krakowem. 

Pobór opłaty w mPay na nowo dodanym odcinku odbywa się na podstawie videotollingu. Kamery umieszczone przy bramkach odczytują numery rejestracyjne pojazdu, a system pobiera odpowiednią kwotę od użytkownika aplikacji.

Aby korzystać z tego udogodnienia, wystarczy jedynie zarejestrować swój pojazd w mPay i aktywować usługę automatycznego poboru opłat za przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków. W trakcie przejazdu nie jest potrzebna żadna aktywność użytkownika aplikacji, nie musi on nawet mieć przy sobie telefonu.

W ten sam sposób płatność za przejazd tym odcinkiem mogą wnosić np. użytkownicy Autopay czy SkyCash. Usługa automatycznej płatności za autostrady dostępna jest także w niektórych aplikacjach bankowych, w tym w IKO, dzięki rozwiązaniu rozwijanemu własnymi siłami przez bank.

W planach spółka ma jeszcze dodanie odcinka A1 Toruń – Gdańsk.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GośćGość

1 0

Kamery przy bramkach na A1 są ustawione za słupkami od barierek i trzeba podjeżdżać bardzo wolno, prawie się zatrzymując, żeby mogła sczytać nr rej. pojazdu. Miałem sytuację, że musiałem się nawet wycofać, bo nie odczytało za pierwszym i tak bardzo wolnym najazdem. Wystarczyło je umieścić tak, aby miało dużo wolnego pola do odczytanie i przejazd byłby sprawniejszy. Jakiś matołek to instalował. 08:40, 20.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%