Zamknij

Müller: od 1 lutego możliwa obniżka cen benzyny o 70 gr na litrze

12:09, 09.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Już to zapowiedzieli! Wszystko wskazuje na to, że już od 1 lutego...

"Wśród rozwiązań, które zostaną zaproponowane, będą m.in. obniżka VAT na paliwa z 23 do 8 proc. To znaczy, że od 1 lutego można by się spodziewać obniżki cen benzyny mniej więcej o 70 groszy, autogaz o ok. 40 groszy" - powiedział rzecznik.

W przyszłym tygodniu zostaną przedstawione kolejne rozwiązania dotyczące walki ze skutkami inflacji - powiedział w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller. Wyjaśnił, że chodzi m.in o obniżkę VAT na paliwa, co pozwoliłoby od 1 lutego obniżyć ceny benzyny o ok. 70 gr na litrze, natomiast autogazu o 40 gr.

Dodał, że to jest kolejny "ważny element" działań polskiego rządu w zakresie obniżania podatków, ale też walki z inflacją.

"To nie będzie jedyne działanie. We wtorek premier Morawiecki wskaże inne działania, które planujemy przyjąć, aby ograniczyć skutki inflacji" - wskazał.

Według rzecznika powodem inflacji jest szantaż gazowy Rosji, z drugiej strony polityka klimatyczna Unii Europejskiej.

Polska będzie podejmowała działania, by doszło do reformy handlu misjami CO2, z drugiej strony, żeby podejmować solidarne działania w ramach UE wobec Rosji, jeśli chodzi o szantaż gazowy i ceny gazu, które w tej chwili próbuje wymusić Rosja, która skutecznie manipuluje cenami energii w całej Europie" - zaznaczył Müller.

W czwartkowym wywiadzie dla Interii premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jeśli trendy inflacyjne się utrzymają, będzie przedłużona obecnie obowiązująca tarcza antyinflacyjna (chodzi m.in. o obniżkę akcyzy na paliwa i rezygnację z podatku detalicznego od sprzedaży paliw oraz o obniżkę VAT na gaz).

"Teraz wzmacniamy ją o tarczę 2.0" - powiedział premier Morawiecki. Dodał, że szacunkowy roczny koszt tej kolejnej obniżki podatków to 6 do 7 miliardów zł.

Główny Urząd Statystyczny podał w piątek w szybkim szacunku, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2021 r. wzrosły o 8,6 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,9 proc. 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Zosiaa3Zosiaa3

2 2

Ja od dawna mówiłam. Że PiS i peło. To jedna i ta sama banda złodzieji i nierobów. Są jak rak, złośliwy nowotwór który zżera kawał po kawałku ten kraj aż nic jie zostanie Są jak pasożyt bytujący na nosicielu. I nie wystarczy ich odsunąć od rządów bo zmienią nazwę i jak kleszcz będą wysysać z nas krew od nowa. Tylko cały system i zabranie im możliwości wplywu na nasze życie, ma tylko logiczny sens. Ale w świecie manipulacji i kłamstwa jak sie zjednoczycie, jak ich pokonacie, skoro z hyle *%#)!& skaczecie sobie wzajemnie wszyscy do gardeł. 08:44, 10.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Gosiaa6Gosiaa6

3 1

PO do tych nieudaczników nie mieszaj. Bardziej konfitura tutaj pasuje 09:27, 10.01.2022


....

1 0

do Gosia-
ale ty durna jesteś 08:09, 14.01.2022


0%