Zamknij

Toruń: będzie obniżka cen paliw? Premier zabrał głos

11:15, 25.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Toruń: będzie obniżka cen paliw? Premier zabrał głos

"Aby złagodzić, zamortyzować, zbuforować ten wzrost inflacji robimy to, co w naszych rękach, w naszej mocy, żeby ludziom łatwiej byłoby przejść przez ten okres najbliższych miesięcy, może nawet paru kwartałów. Prezentujemy pierwszą serię działań, która mam nadzieję, że zamortyzuje to uderzenie inflacyjne. Jak trzeba będzie, w przyszłości w kolejnych kwartałach podejmiemy kolejne działania. Ten obszar będzie obejmował trzy zasadnicze miejsca, które bolą Polaków: cen paliw, cen energii i cen żywności" - mówił szef rządu.

Od 20 grudnia na pięć miesięcy akcyza na paliwa zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE, od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej, wdrożymy też rozwiązania dot. opłaty emisyjnej - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział szczegóły obniżki cen paliw.

"Już od 20 grudnia na pięć miesięcy wdrażamy obniżkę cen paliw poprzez to, na co państwo ma wpływ: po pierwsze wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE. Po drugie, od 1 styczna 2022 r. do 31 maja 2022 r., też na pięć miesięcy, paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. I także wdrożymy rozwiązania dotyczące opłaty emisyjnej. Zwolnimy z opłaty emisyjnej, także na pięć miesięcy" - powiedział.

"Te wszystkie działania razem, po stronie państwa - bo nie ingerujemy bezpośrednio w to, co robią koncerny paliwowe, koncerny naftowe - doprowadzą do obniżki cen paliw w najbliższych kilku tygodniach - mam nadzieję, że ok. 20 nawet do 28-30 groszy" - mówił Morawiecki.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

PhoenixPhoenix

18 3

***** ***
Większość słów jakie można wypowiedzieć pod ich adresem nie nadaje się do publikacji.
Niszczą drobną przedsiębiorczość, dobijają wszystkich podatkami. Aż dziw, że większość Polaków jest tak ślepa i nie widzi, że w miejsce jednego obniżonego podatku powstaje dziesięć innych sumarycznie zabierając z portfela coraz to więcej. 12:16, 25.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Miodek Miodek

2 5

Gramatyka się kłania analfabeto !! 13:21, 25.11.2021


WykrzyknikWykrzyknik

6 0

Miodek! Nie robi się przerwy przed znakiem. 15:16, 25.11.2021


HeheheHehehe

17 3

Kolejna pusta kasa nadrukowana w nocy......zamiast bzdurnego CPK należy postawić drugą mennicę bo ta jedyna już na cztery zmiany drukuje i nie wyrabia ......a papierków w najbliższym czasie widać dużo potrzeba.....inflacja 20%....***** *** 13:09, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%