Zamknij
REKLAMA

Toruń: od 1 sierpnia wzrosną ceny gazu. Kto zapłaci więcej?

17:39, 16.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Toruń: od 1 sierpnia wzrosną ceny gazu. Kto zapłaci więcej?

Zgodnie z wyliczeniami regulatora, w nowej taryfie dla tzw. kuchenkowiczów, czyli gospodarstw, gdzie gaz jest używany tylko do przygotowania posiłków, wzrost miesięcznych rachunków będzie rzędu 1 zł. Dla odbiorców używających gazu również do podgrzewania wody użytkowej miesięczny rachunek wzrośnie średnio o niecałe 7 zł. Natomiast odbiorcy używający gazu także do ogrzewania muszą się liczyć średnio ze wzrostem rachunku o 20 zł miesięcznie.

Od 1 sierpnia ceny gazu dla gospodarstw domowych w taryfie największego sprzedawcy - PGNIG Obrót Detaliczny - rosną o ponad 12,4 proc. Prezes URE zatwierdził w piątek zmianę taryfy. PGNiG uzasadniło wniosek o podwyżkę rosnącymi cenami zakupu gazu na rynku.

Nowa taryfa ma obowiązywać do końca 2021 r. To już druga podwyżka taryfy PGNiG OD dla gospodarstw domowych w tym roku - w kwietniu wzrosła ona o 5,6 proc. Również z początkiem 2021 r. taryfa PGNiG OD poszła w górę - o 2,9 proc. Gospodarstwa domowe to jedyna grupa odbiorców, dla której taryfy zatwierdza regulator.

Jak poinformował URE, w lipcu PGNiG OD ponownie zwróciła się do regulatora o podwyżkę taryfy, motywując to dalszym wzrostem cen zakupu gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi główne źródło zakupów spółki. Od roku na TGE, podobnie jak i na innych rynkach europejskich, ceny gazu nieustannie rosną.

Od czerwca 2020 r. do czerwca 2021 r. średnie ceny gazu na rynku spot TGE wzrosły niemal o 400 proc., w kontraktach terminowych na III kwartał 2021 r. ceny w ciągu roku skoczyły o niemal 350 proc., a na IV kwartał 2021 r. - o prawie 160 proc.

Jak zwraca uwagę URE, nie zmienią się stawki opłat dystrybucyjnych operatora największego systemu dystrybucyjnego gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa. Oznacza to, że wzrost całego rachunku za gaz będzie niższy od wzrostu ceny samego paliwa.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

realistarealista

5 1

Niektórzy zbankrutują. 19:40, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HermanHerman

6 0

Już dziś dużo ludzi ogłasza bankructwo a przed nami jeszcze 4fala i kolejny Lockdown. 21:37, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bitcoinpoland.plbitcoinpoland.pl

0 0

Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście.

Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl

Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do:
- Stałej pomocy z naszej strony 24/7
- Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera
- Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze
- Renomowanej platformy

Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas.
22:07, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BekaloszBekalosz

1 3

Ludzie co się z Wami dzieje.kieruje cie się lewackim hejtem. W łączcie myślenie. Nie widzicie ze te lewackie kanalie proboja siać zament. Właśnie otrzymałem rachunek roczny za gaz.Płaciłem 214 zł za rok a teraz mam płacić 196 zł. Tak samo nie rozumiem tego jazgotu o rozliczeniu należności za ogrzewanie.Co wy robicie przez lata aby zamontować liczniki co.My placilismy po 100 zł za ocieplenie.Jest 30 cm steropianu.Jak miałem niedoplate to w tym roku mam nadplate.Zwróćcie tez uwagę na dzbany wynajmujace mieszkania którzy zimą są w pracy a mają pootwierane na oścież okna.Tak samo dotyczy pralni z których korzysta cześć lokatorów i wierzy cały budynek kosztem pozostałych. 09:42, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobercikRobercik

2 0

Chcieliście pisiakow to teraz płakać i płacic . A będzie coraz gorzej 09:54, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%