Zamknij
REKLAMA

Mapa biedy i bogactwa w Polsce - Toruń daleko w tyle. W głównej mierze call center

08:36, 19.11.2020 | .
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Mapa biedy i bogactwa w Polsce - Toruń niestety daleko w tyle

Mieszkańcy najbogatszych powiatów w Polsce mają w portfelu ponad dwa razy więcej niż mieszkańcy tych najbiedniejszych - wynika z raportu firmy GfK. Co z powiatem toruńskim?

Nie jest za kolorowo, w zasadzie to nigdy nie było. Toruniowi – w kwestiach zarobkowych – daleko do Warszawy, Poznania, Gdańska, a nawet Bydgoszczy.

To prawda. Większość mieszkańców naszego miasta żyje skromnie, a przynajmniej poniżej swoich aspiracji. Ale czy naprawdę jest aż tak kiepsko?

Toruń to zagłębie call center i gastro. Tu wydaje się miliony na nikomu niepotrzebne hale i sale koncertowe. Tu nie ściąga się nowych inwestorów, a wręcz ich się odpycha.

Dają igrzyska, a zapominają o chlebie – zaznaczają młodzi mieszkańcy Torunia, którzy w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy wyemigrowali z naszego miasta.

Wróćmy jednak do raportu GfK Purchasing Power Europe 2020. Przeciętny dochód, jakim dysponuje rocznie Polak, po potrąceniu podatków i składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, wynosi średnio 7 143 euro, czyli około 32 tys. zł rocznie, czyli 2,6 tys. zł miesięcznie – jednak nie we wszystkich powiatach w Polsce.

Źródło: GFK

Ta różnica zaznaczona jest na mapie. Kolorem niebieskim (powiat toruński) zaznaczony jest niski wskaźnik siły nabywczej, czyli to – co przekłada się na zasobność naszych portfeli. Wysoki wskaźnik to kolor czerwony (Bydgoszcz), średni – kolor żółty (powiat bydgoski).

Różnice w zamożności Polaków są zatem duże. Bez względu na wykonywaną pracę – w różnych regionach naszego kraju – przeciętny Kowalski otrzymuje zupełnie różne wynagrodzenie. Dlaczego w Toruniu nie docenia się specjalistów? Dlaczego za pracą trzeba wyjeżdżać do sąsiednich miast? – pytają mieszkańcy Torunia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

679679

16 1

wiecej jeszcze produkujcie kretynow na UMK po g🤣wno kierunkach jak europeistyka itp.
firmy wybitnie potrzebują tych fachowcow od nic nie umienia🤣
12:12, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

piterpiter

15 0

Toruń potrzebuje inwestycji, produkcji, firm! a nie kolejnej hali widowiskowej do jednego festiwalu, kiedy w końcu to zrozumiecie?!?! 13:03, 19.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

św. piterśw. piter

0 0

Od kiedy miasto ma się zajmować produkcją? Toruń jest miastem turystycznym, więc inwestycje w infrastrukturę turystyczną są logiczne, (np. Skyway też jest raz w roku a ilu turystów przyjeżdża), ilu ludzi u nas żyje z hoteli, z gastronomii..... (pandemia kiedyś ustąpi)? A jeżeli chcesz żyć w skansenie to mów za siebie 17:37, 21.11.2020


micmic

0 3

Przecież Toruń jest najbogatszym powiatem w K-P. Proszę się przyjrzeć mapce lub sprawdzić dane a nie wypisywać bzdury!!

1. Miasto Toruń
2. Miasto Bydgoszcz
3. Pow. bydgoski
4. Miasto Włocławek 10:59, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

precz z zalesiemprecz z zalesiem

1 0

5 kadencji rządów tow. gospodarza /bambra, plus jeszcze pomoc od wiecznych marszałków toruńskich : tow. W. Achramowicza i tego speca od gęsi P. Całbeckiego i jeszcze jest taka BIDA? Może wreszcie czas na odwołanie Michała wysokiego -nieudolnego? 10:54, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%