Zamknij
REKLAMA

Toruń: miasto sprzedaje kolejne działki. Co może tam powstać?

12:41, 08.09.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: miasto sprzedaje kolejne działki. Co może tam powstać?

Szykują się w Toruniu kolejne inwestycje. Trzy działki w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód na tzw. Abisynii zostały sprzedane. Do miejskiej kasy wpłynie prawie 1,3 miliona złotych. Przetarg odbył się 8 września 2020 roku.

Teren przy ulicy Świdnickiej 14 o powierzchni 0,5315 ha kupiła spółka HF Inverter, zajmująca się techniką napędową, za kwotę 454 500 złotych. Licytację działki przy ulicy Gminnej wygrała firma Transport Ciężarowy Szymon Ryszewski. Za teren o powierzchni 0,5027 ha musiała zapłacić 323 200 złotych.

Grunt w bardzo atrakcyjnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulicy Przelot i Gminnej (Świdnicka 6) nabyło przedsiębiorstwo Pulscenter z branży farmaceutycznej. Teren o powierzchni 0,5 ha kosztował ich 515 100 złotych. To kolejna inwestycja firmy w obszarze Strefy – w kwietniowym przetargu zakupili tam jeszcze inną nieruchomość.

– Wyniki przetargów bardzo nas zadowalają. Całe lato bardzo mocno przepracowaliśmy z inwestorami. Pierwsze efekty widać już dziś. Bardzo istotne jest, aby w naszym mieście pojawiały się nowe inwestycje, szczególnie w tym czasie. To dobra wiadomość dla budżetu miasta i rynku pracy. Cieszy nas rozwój lokalnych firm – tłumaczy Łukasz Szarszewski, Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Jako jednostka reprezentująca miasto ostatnie miesiące bardzo aktywnie współpracowaliśmy z inwestorami zewnętrznymi, aby zachęcić ich do „osiedlania się” w Toruniu. W tym momencie czekamy na kolejne decyzje lokalizacyjne. Mamy nadzieję, że pojawią się ona jeszcze w tym roku. Należy jednak pamiętać, że proces inwestycyjny często wymaga dużo czasu – dodaje.

Kolejne przetargi terenów inwestycyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód planowane są na 22 września i 20 października tego roku.

[ALERT]1599562152211[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kasakasa

3 0

Jak Toruń posprzedaje wszystko to skąd weźmie kasę na to cudo Żydowicza za 200 mln? 07:41, 09.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz