Szykują się w Toruniu kolejne inwestycje. Trzy działki w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód na tzw. Abisynii zostały sprzedane. Do miejskiej kasy wpłynie prawie 1,3 miliona złotych. Przetarg odbył się 8 września 2020 roku.
Teren przy ulicy Świdnickiej 14 o powierzchni 0,5315 ha kupiła spółka HF Inverter, zajmująca się techniką napędową, za kwotę 454 500 złotych. Licytację działki przy ulicy Gminnej wygrała firma Transport Ciężarowy Szymon Ryszewski. Za teren o powierzchni 0,5027 ha musiała zapłacić 323 200 złotych.
Grunt w bardzo atrakcyjnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulicy Przelot i Gminnej (Świdnicka 6) nabyło przedsiębiorstwo Pulscenter z branży farmaceutycznej. Teren o powierzchni 0,5 ha kosztował ich 515 100 złotych. To kolejna inwestycja firmy w obszarze Strefy – w kwietniowym przetargu zakupili tam jeszcze inną nieruchomość.
– Wyniki przetargów bardzo nas zadowalają. Całe lato bardzo mocno przepracowaliśmy z inwestorami. Pierwsze efekty widać już dziś. Bardzo istotne jest, aby w naszym mieście pojawiały się nowe inwestycje, szczególnie w tym czasie. To dobra wiadomość dla budżetu miasta i rynku pracy. Cieszy nas rozwój lokalnych firm – tłumaczy Łukasz Szarszewski, Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Jako jednostka reprezentująca miasto ostatnie miesiące bardzo aktywnie współpracowaliśmy z inwestorami zewnętrznymi, aby zachęcić ich do „osiedlania się” w Toruniu. W tym momencie czekamy na kolejne decyzje lokalizacyjne. Mamy nadzieję, że pojawią się ona jeszcze w tym roku. Należy jednak pamiętać, że proces inwestycyjny często wymaga dużo czasu – dodaje.
Kolejne przetargi terenów inwestycyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód planowane są na 22 września i 20 października tego roku.
[ALERT]1599562152211[/ALERT]
kasa07:41, 09.09.2020
Jak Toruń posprzedaje wszystko to skąd weźmie kasę na to cudo Żydowicza za 200 mln?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18