Zamknij
REKLAMA

Toruń: salony zamknięte, klienci chcą odzyskać pieniądze. Czy to koniec znanej sieci?

10:26, 26.05.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Redakcja
REKLAMA

Toruń: salony zamknięte, klienci chcą odzyskać pieniądze. Czy to koniec znanej sieci?

Znana sieć salonów optycznych Doktor Marchewka ogłosiła upadłość? Tak wynika z informacji, które przekazują w sieci klienci tej firmy chcący odzyskać swoje pieniądze. Powstał nawet specjalny fanpage "Upadłość Salonu Optycznego Doktor Marchewka". W Toruniu funkcjonowały do tej pory dwa salony optyczne, które w tej chwili są nieczynne. 

Jak reklamuje się na istniejącej jeszcze stronie internetowej (profil na Facebooku został usunięty), Doktor Marchewka to największa w Polsce sieć salonów optycznych działająca na rynku od 2014 roku. W ich portfolio znajduje się blisko 100 salonów optycznych w całym kraju w tym dwa w Toruniu - w Kauflandzie oraz na Rubinkowie (ul. Jamontta). 

Od pewnego jednak czasu pojawiają się w internecie informacje jakoby firma ogłosiła upadłość. Obydwa toruńskie salony są nieczynne. 

- W związku z zagrożeniem epidemiologicznym informujemy, iż Salony Doktor Marchewka będą nieczynne do 31 marca 2020 r. - czytamy w informacji wywieszonej na drzwiach salonów w Kauflandzie i na Rubinkowie. 

Po kontakcie z infolinią niewiele nowego można się dowiedzieć. Generalnie, automatyczna sekretarka każe nam wypełnić formularz kontaktowy. Po otwarciu salonów i przejściu fali pandemii koronawirusa, ktoś powinien skontaktować się z danym klientem. 

Klienci poszkodowani przez firmę jednak nie czekają i próbują odzyskać swoje pieniądze. Na Facebooku powstała nawet specjalnie dedykowany temu profil "Upadłość Salonu Optycznego Doktor Marchewka"

\

- Również zgłoszę wierzytelność, ponieważ zostałam oszukana przez Doktora Marchewka na dużą kwotę (1125 zł). Okulary miałam odebrać około 13 marca - piszą internauci w komentarzach. 

- Pomóżcie, co mam robić? Zapłaciłem za okulary 1600 zł i nie mogę ich odebrać ponieważ salony Dr. Marchewka są nieczynne...proszę o pomoc - dodaje jeszcze inny z internautów. 

Kliencie mogą zgłaszać swoje roszczenia do syndyka. Pytanie tylko, czy uda im się odzyskać należne środki? 

- UWAGA Strona "Upadłość Salonu Optycznego Doktor Marchewka" MA NA CELU DEZINFORMOWANIE KLIENTÓW I WPROWADZA W BŁĄD A POSTY ZAWIERAJĄCE WAŻNE INFORMACJE SĄ KASOWANE! Termin zgłaszania roszczeń nie upłynął. W dniu 31.03.2020r. terminy sądowe uległy zawieszeniu i będą biegły dalej po 25.05.2020r. Drogą dochodzenia roszczeń jest wyłącznie zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym, które należy złożyć do dnia 10.06.2020r. i które nie podlega opłacie. W przypadku wytoczenia powództwa postępowanie sądowe ulegnie zawieszeniu do zakończenia postępowania upadłościowego, ta droga naraziłaby Państwa wyłącznie na koszty. Spółka jest zadłużona na ponad 20 mln zł. Zarząd spółki złożył wniosek o ogłoszenie upadłości już w lutym 2020r. i mimo to przyjmował zamówienia, które nie zostały zrealizowane. Zarząd utrudnia postępowanie i nie wydał syndykowi majątku i dokumentów. O powyższym została zawiadomiona Prokuratura.

Fot. Facebook

Próbowaliśmy się skontaktować z firmą drogą telefoniczną i mailową, ale niestety bez odzewu. Sprawa jest cały czas w toku. Zainteresował się nią również program Interwencja POLSAT.  

Masz dla nas temat? Napisz. 

[ALERT]1590482729240[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

OnOn

6 0

Wiem gdzie mieszka w Toruniu pani marchewka.. Chcecie adres??? 18:27, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@@

5 0

Mariolką Marchewka ma tyle siana ze ho ho. Pracowałem u tej Bladyny jak budowała dom w Toruniu jak się jedzie na Zlotorie... Zamochody.. Ufff masakra... Ogrodziła się tujami żeby ludzie nie widzieli jak się bawi z swoim bucem 19:02, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

serioserio

2 0

oni tak na naziwkos maja lol ? 10:31, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klientklient

3 0

niestety oferowane przez nich usługi były na niskim poziomie. Promocje wprowadzające w błąd klienta a samo wykonanie okularów katastrofalne - pomimo dwukrotnie powtórzonych badań nie potrafili dopasaować szkieł mówiąc, że "tak to musi już być". Żenada! 1500 zł wywalone w błoto. W sumie dawno powinni już zamknąć ten zakład dla dobra klientów. 09:25, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA