Zamknij
REKLAMA

Toruń: ekonomiści z UMK próbują ratować firmy w czasie pandemii

09:36, 09.04.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
fot. Andrzej Romański
REKLAMA

Toruń: ekonomiści z UMK próbują ratować firmy w czasie pandemii

Co pomoże, a co zagraża przetrwaniu przedsiębiorstwa w czasie obecnego kryzysu, co robią właściciele firm, by utrzymać się na rynku – odpowiedzi na te pytania szukają naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rozpoczęte badanie ankietowe, skierowane do właścicieli i zarządzających przedsiębiorstwami, ma zdiagnozować kluczowe działania, jakie firmy podjęły w czasie pandemii i wyłonić najważniejsze, obok tak oczywistych jak płynność finansowa czy dostęp do zasobów, czynniki, decydujące o przetrwaniu firm w warunkach dynamicznie narastającego kryzysu. Naukowcy chcą też zidentyfikować pilne działania do podjęcia przez rządzących oraz zebrać rekomendacje przedsiębiorców, które pomogą w ratowaniu innych firm.

- Efektem projektu mają być rekomendacje dla decydentów życia gospodarczego w zakresie odbioru dotychczas podejmowanych i przyszłych działań w walce z rozprzestrzeniającym się kryzysem – tłumaczy prof. dr hab. Maciej Zastempowski, kierownik Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.

Zespół badawczy wraz z prof. Zastempowskim tworzą: dr hab. Paweł Chudziński z Klubu Partnerów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dr hab. Szymon Cyfert z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Wojciech Dyduch z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Badania skierowane są do wszystkich rodzajów przedsiębiorstw (mikro, małych, średnich i dużych, produkcyjnych, handlowych i usługowych). Zarządzający firmami, chcący wziąć udział w badaniu powinni kontaktować się mailowo z prof. Zastempowskim ([email protected]). Dostaną od niego łącze do ankiety online, której wypełnienie zajmie maksymalnie 10 minut. Badania potrwają do 30 kwietnia br.

Projekt jest objęty patronatem Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. 

[ALERT]1586417734941[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AbcAbc

2 0

Ha ha ha zycie to nie kartka papieru nie przyjmuje tego co się napisze trzeba mieć wiedzę praktyczną. 13:55, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

2 0

znów "badacz" z UMK pewnie wierzy ,że uratuje gospodarkę kraju? Być może ten z Poznania ma jakieś szanse ale teoretyk tutejszy ? 14:02, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz