Zamknij

Toruń: chcą nawiązać międzynarodową współpracę start-upów. Na czym na ona polegać?

12:23, 20.11.2019 AJ Aktualizacja: 12:26, 20.11.2019
Skomentuj Foto. Nadesłane Foto. Nadesłane
reo

Toruń: chcą nawiązać międzynarodową współpracę start-upów

Liczba start-upów w Europie stale rośnie. Między innymi z tego względu jednym z głównych celów Unii Europejskiej jest stworzenie rzetelnego, pełnego wsparcia ekosystemu im dedykowanego. Realizację tego celu powierzono licznym projektom Komisji Europejskiej, w tym projektowi Innova Foster. Jego głównym zadaniem jest wpływanie na rozwój start-upów poprzez zaangażowanie ich w procesy innowacyjne na poziomie lokalnym lub regionalnym i zwiększenie ich roli jako regionalnych i przemysłowych dostawców innowacji w siedmiu regionach europejskich. Na początku listopada na Malcie odbyła się wizyta partnerów tego projektu, w tym reprezentacji Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Siedem europejskich regionów tworzących konsorcjum projektu Innova Foster to: Madryt (Hiszpania), Podravje (Słowenia), Cork (Irlandia), Oldham (UK), Tartu (Estonia), Malta, oraz województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentowane przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Poprzez indywidualne i zbiorowe starania reprezentanci tych regionów wdrażają w nich główne założenia projektu i jego zadania. Wśród nich znalazło się m.in. identyfikowanie i dzielenie się przykładami dobrych praktyk, pomysłami i rozwiązaniami oraz dostosowywanie ich do regionalnych i lokalnych potrzeb, tak by w efekcie na podstawie zebranej wiedzy i inspiracji opracować regionalne plany działania, mające w efekcie poprawić politykę regionalną kierowaną do młodych przedsiębiorców.

Najważniejszym jednak zdaniem, powierzonym partnerom projektu Innova Foster, jest samo wdrożenie opracowanych planów działania. Zawierają one bowiem rozwiązania mające na celu zachęcanie start-upów do rozwijania się jako biznes, oraz do angażowania się w działania środowiska start-upowego, np. poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań swojej branży. Partnerzy, wdrażając siedem planów działań, chcą również usprawnić funkcjonowanie regulacji regionalnych i lokalnych, które mają bezpośredni wpływ na działalność młodych przedsiębiorców.

By na bieżąco śledzić to, co dzieje się we wszystkich regionach partnerskich, członkowie konsorcjum pozostają w stałym kontakcie. Jednak aby lepiej poznać plany działań pozostałych i dowiedzieć się, na jakim etapie jest ich wdrażanie, niezbędne jest organizowanie spotkań partnerskich. Jedno z takich spotkań miało miejsce w środę, 6 listopada 2019 r. na Malcie. Malta Enterprise, partner projektu i gospodarz wizyty zapraszając partnerów umożliwił im wymianę doświadczeń zebranych podczas realizacji planów działań. Wizytę od kilku słów powitania i prezentacji agendy rozpoczął lider projektu - Fundación INCYDE z Madrytu. Następnie każdy partner przedstawił swoje plany działania i zrealizowane w ich ramach zadania. Prezentacje tylko potwierdziły, jak dużo zostało już zrobione, oraz jak pozytywny wpływ wdrożone działania mają na poprawę polityk regionalnych.

[ALERT]1574248985405[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%