Zamknij
REKLAMA

Składki ZUS znów pójdą w górę?! To dotknie wielu torunian!

09:51, 13.11.2019 | FD
Skomentuj fot. deposit photos
REKLAMA

Składki ZUS znów pójdą w górę?! To dotknie wielu torunian!

Czy składki ZUS znów pójdą w górę? Najpewniej czeka to przedsiębiorców, ale nie tylko. Rząd chce zmienić zasady ozusowania tzw. umów śmieciowych (np. zlecenie). Wielu torunian zapłaci dużo wyższe składki!

Dotychczas na umowie zlecenie odprowadzało się składki od najniższego wynagrodzenia. Jeżeli natomiast pracowaliśmy w innej firmie na cały etat, to kolejna umowa nie była ozusowana. To się ma jednak zmienić. Według informacji Dziennika Gazety Prawnej, rząd przymierza się do wprowadzenia zmian w wysokości ZUS dla umów śmieciowych. Według nowych zasad pracownicy odprowadzaliby składki proporcjonalne do zarobku. Co więcej, każda umowa byłaby ozusowana, nawet jeżeli pracowalibyśmy w kilku miejscach. Zmiany miałyby zostać wprowadzone w przyszłym roku.

Oczywiście, z jednej strony do naszej kasy ZUS trafiłoby więcej środków, jednak koszt pracy z pewnością się zwiększy co może wpłynąć negatywnie na rynek pracy. Co więcej, ewentualne nadwyżki ze składek nie trafią już do naszego portfela, a pracodawca może zredukować naszą pensję.

Co sądzicie o pomyśle rządu?

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

bb

3 0

Nic dziwnego. Dopóki rządzi lewica, będą rosły podatki, inflacja i bieda. 11:51, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pitpit

2 0

niestety w Polsce długo nie bedzie łatwo osobom samodzielnym i zaradnym...tylko na poczatku lat 90 rosła przedsiębiorczość potem od czasów sld do głosu doszli socjalisci i tak jest do dnia dzisiejszego a nawet gorzej 13:35, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz