Zamknij
REKLAMA

Toruń: mieszkańcy mogą skorzystać z darmowych kursów językowych!

10:19, 23.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Toruń: mieszkańcy mogą skorzystać z darmowych kursów językowych!

Ponad cztery tysiące mieszkańców Kujaw i Pomorza skorzystało w marszałkowskich szkoleń językowych. W październiku zajęcia rozpoczęły kolejne grupy. Do udziału w bezpłatnych kursach z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego zapraszamy 6 tysięcy osób.

 Zapisy na zajęcia za pomocą formularza zgłoszeniowego TUTAJ.

- Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało ponad 4 tysiące osób. Od października na zajęcia zapisało się kolejnych 161 uczestników. Szkolenia prowadzone są obecnie w 158 grupach. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje języka angielskiego.

Od października kursy językowe odbywają się w:

· Bydgoszczy (w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Gospodarki, Biurowcu Idea, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy PESA),

· Toruniu (w siedzibie Akademii Nauki oraz w Wyższej Szkole Bankowej),

· Inowrocławiu (na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej i siedzibie Fundacji Ekspert-Kujawy),

· Włocławku (w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy),

· Szubinie ( w Szkole Podstawowej nr 1),

· Nakle nad Notecią (w siedzibie Training House), 

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup zajęciowych w Brodnicy, Sępólnie Krajeńskim, Grudziądzu, Kowalu (powiat włocławski), Skępem (powiat lipnowski) i Świeciu. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

Z marszałkowskich kursów językowych skorzysta łącznie aż 10 tysięcy osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup:

- osób z wykształceniem maksymalnie średnim,

- osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),

- osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: [email protected], tel. 507 927 366.

·         Animacja projektu „Mówisz-Masz"

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego korzystają także ze szkoleń komputerowych z zakresu miedzy innymi projektowania stron www, obsługi programów biurowych w administracji i tworzenia grafiki komputerowej. Więcej informacji na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl oraz tutaj.

Szkolenia językowe w liczbach:

· 10 tysięcy osób skorzysta z bezpłatnych kursów do końca 2021 roku,

· 158 grup szkoleniowych,

· 161 osób rozpoczęło szkolenia po wakacjach,

· ponad 4 tysiące osób skorzystało lub korzysta ze szkoleń,

· 180 godzin trwa kurs kończący się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej,

· 4 godziny lekcyjne zajęć w tygodniu,

· 29,2 miliony złotych to całkowita wartość projektu.

[ALERT]1571818668156[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz