Zamknij
REKLAMA

PGE Toruń podzieliło się ciepłem z potrzebującymi. Które organizacje otrzymały finansowe wsparcie?

12:20, 08.10.2019 | online
Skomentuj
Fot. Nadesłana
REKLAMA

PGE Toruń podzieliło się ciepłem z potrzebującymi

PGE Toruń w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, „Dzielimy się ciepłem”, wsparło organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i niosące pomoc potrzebującym. 8 października w toruńskiej spółce, wręczono czterem lokalnym organizacjom pożytku publicznego symboliczne czeki na łączną kwotę 40 tysięcy złotych.

W tym roku w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” toruński producent ciepła przekazał łącznie 40 tysięcy złotych czterem organizacjom pożytku publicznego: Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu Fundacji „Światło”, Fundacji Pomocy Samotnym Matkom, Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych „Daj Szansę” i Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "MŁODY LAS”. Każda z organizacji otrzymała czek na 10 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na konta beneficjatów do końca października.

- Bardzo cieszymy się z otrzymanego wsparcia. Od 26 lat pomagamy dzieciom i młodzieży niepełnoprawnej w rehabilitacji. Z roku na rok mamy coraz więcej podopiecznych i takie wsparcie pomaga nam objąć opieką wszystkich potrzebujących. Utrzymanie budynku fundacji stanowi duży koszt w naszym budżecie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, stąd wsparcie, które otrzymaliśmy od PGE Toruń również przeznaczymy na kwestie związane z utrzymaniem, w tym ogrzewanie naszej siedziby na ul. Piskorskiej - mówi Ewa Grobelska, prezes zarządu Fundacji „Daj Szansę”.

Organizacje zostały wybrane na podstawie regulaminów wewnętrznych PGE Toruń, przez kapitułę składając się z pracowników toruńskiej spółki.

- PGE Toruń jest spółką toruńską – działającą na rzecz mieszkańców i przedsiębiorców lokalnych. Oprócz zapewniania bezpieczeństwa dostaw ciepła i produkcji energii elektrycznej angażujemy się w życie miasta i jego mieszkańców. Jednym z filarów tego zaangażowania społecznego jest pomoc najbardziej potrzebującym, w tym poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego. Teraz realizujemy ją w ramach wspólnego programu „Dzielimy się ciepłem” w lokalizacjach, w których obecna jest PGE Energia Ciepła, do której należy również nasza spółka - podkreślił Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

PGE Toruń od czasu prowadzenie lokalnych programów związanych z niesieniem pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują przekazało już blisko pół miliona złotych. Od tego roku oba lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, który skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców korzystającym z ciepła sieciowego kilku lokalizacjach, w których spółka ma swoje elektrociepłownie czyli w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie. Program „Dzielimy się ciepłem” powstał w celu unifikacji prowadzonych do tej pory działań w różnych lokalizacjach PGE Energia Ciepła.

[ALERT]1570530271891[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ad remad rem

2 2

1. jak to dobrze, że polskie państwo odkupiło od Francuzów z edf tę ( i inne też) ciepłownie.
2. i jeszcze lepiej, że ta firma z grupy PGE ani grosza nie daje na wynaturzeńców-sodomitów, a tylko na cele zacne. 17:50, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz