Zamknij
REKLAMA

Garaż, miejsce specjalne - dlaczego warto wybierać projekty domów z garażem

00:00, 27.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zimą mróz i śnieg, a jesienią deszcz i wiatr. Nasz samochód nieustannie narażany jest na zmienne warunki atmosferyczne. Garaż, do którego moglibyśmy wprowadzić nasz pojazd zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba, to marzenie wielu. Dlatego nieraz stawiamy na garaże wolnostojące, w przypadku gdy nasz dom nie został zaopatrzony w to funkcjonalne pomieszczenie. Jeśli zastanawiamy się, czy wybierać projekty domów z garażem czy bez, to przekonujemy, że te z garażem są dużo bardziej funkcjonalne.

Idealna wielkość - dobierz garaż do swoich potrzeb.

Kiedy sami budujemy dom z garażem, lub też chcemy dobudować garaż do już istniejącego budynku, musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, a co za tym idzie, wielkość naszej działki. Minimalne wymiary garażu to bowiem: szerokość co najmniej 2,5 metry i długość 5 metrów. Dodatkowo trzeba pamiętać, że odległość od ściany do samochodu musi wynosić 0,3 metra.

Jak widać, nie są to małe pomieszczenia. Pewnie dlatego ostatnimi czasy można zaobserwować trend na budowanie domów bez garażu. I choć projekty domów z garażami nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, te pozbawione dodatkowego pomieszczenia na przechowywanie samochodu coraz częściej pojawiają się na rynku. Decydują o tym najczęściej względy przestrzenne. Jeśli więc masz wystarczającą ilość miejsca, by postawić dom z garażem, nie wahaj się.

Dom przy Cyprysowej 15 K6 (www.galeriadomow.pl)

Idealne wykonanie – precyzyjnie wkomponowany w bryłę budynku.

Kiedy już wiemy, czy nasza działka spełnia kryteria, by postawić na niej dom z garażem, trzeba przeanalizować różne projekty domów i wybrać ten idealny. Na tym etapie warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, z czego garaż ma być zbudowany, czy ma przylegać do budynku (a jeśli tak, to czy ma być przejście z garażu do domu?), czy może chcemy postawić garaż wolnostojący.

W kwestii bezpośredniego przejścia między garażem a domem istnieją zarówno opinie na „tak”, jak i na „nie”. Plusy takiego rozwiązania w projektach są takie, że można wypakować zakupy z auta bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Inna sprawa, że kiedy pada deszcz lub śnieg, w ogóle nie trzeba wychodzić na dwór, wszystko dokonuje się „za zamkniętymi drzwiami”. Ale minus jest jeden: tracimy ścianę, którą można by odpowiednio spożytkować, a przecież garaż to również dodatkowe miejsce do przechowywania. Dodatkowy regał zawsze się przyda, szczególnie, gdy dom zamieszkuje zapalony majsterkowicz, lub amator konstruktor.

Idealna funkcja – odkryj potencjał swojego garażu.

W odpowiednio dobranym garażu powinno znaleźć się tam miejsce na to wszystko, co nie mieści się w domu (przy założeniu, ze nie bierzemy pod uwagę domu z piwnicą). Są to zatem: narzędzia, materiały budowlane, sprzęt sportowy, ubrania posezonowe, sprzęt ogrodowy, a nawet sprzęt muzyczny (wiadomo nie od dawna, że garaż to przecież idealna „sala prób”). Jak to wszystko pomieścić?

Wróćmy do kwestii rozmiaru pomieszczenia. Tak naprawdę minimalne wymiary garażu dają nam tylko miejsce na przechowywanie samochodu. Jeśli chcemy, aby garaż spełniał też inną funkcję, już na początku warto ją uwzględnić i wybrać taki projekt domu z garażem, który spełni nasze oczekiwania. Tajemnica tkwi oczywiście również w dobrej organizacji przestrzeni. Wykorzystujmy więc różnego typu regały, półki, organizery i inne rozwiązania, które pomogą nam dobrze zaplanować każdy centymetr.

Przykładowy projekt domu z garażem dwustanowiskowym - Dom przy Pastelowej 10 bis

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz