Zamknij

Wynajem wózków widłowych - zobacz, kiedy się opłaci!

artykuł sponsorowany + 15:42, 25.09.2019 Aktualizacja: 08:10, 26.09.2019
Skomentuj

Kupić czy wynająć? Tę kwestię rozważa wielu przedsiębiorców organizując pracę w swojej firmie czy magazynie. I choć teoretycznie, lepiej posiadać sprzęt na własność, istnieje wiele sytuacji, w których to właśnie wynajem wózków widłowych okazuje się dogodniejszym rozwiązaniem. Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z usług wypożyczalni? Jakie są możliwości i warunki? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

Na czym polega wynajem wózków widłowych?

Wynajem wózków widłowych odbywa się na stosunkowo podobnych zasadach, jak wynajem każdego typu większego sprzętu. Może różnić się jedynie tym, iż w przypadku wózków jezdniowych unoszących istnieje możliwość wynajęcia urządzenia razem z pracownikiem, czyli osobą, która będzie je obsługiwać. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie:

  • pracodawca nie musi martwić się o to, czy pracownicy posiadają uprawnienia do obsługi wózków;
  • wszyscy pracownicy mogą dalej wykonywać swoje zadania, a operator stanowi dodatkową pomoc;
  • operator wynajęty razem z pojazdem do wykonania usługi zwykle ma za sobą lata praktyki, doskonale wie, jak sprawnie poruszać się i wykonywać manewry wózkiem;
  • nie musisz obawiać się, iż któryś z Twoich pracowników uszkodzi wózek. Odpowiada za niego wynajęty operator.

Do tego wynajmując jakikolwiek sprzęt (czy to z operatorem, czy bez):

  • zapewniasz systematyczną pracę swojemu przedsiębiorstwu;
  • masz możliwość wliczenia kosztów najmu do kosztów uzyskania przychodu;

a sprzęt wynajmujesz, tylko kiedy tego potrzebujesz, co jest bardzo wygodne np. podczas prac sezonowych.

Opcje wynajmu wózków widłowych

opcje_wynajmu_wozkow_widlowych

Opcje wynajmu wózków widłowych zależą głównie od wypożyczalni tego sprzętu. Zwykle, wyróżnia się (tak jak w ofercie składu wózków Lemarpol, którą znajdziecie tutaj) dwie możliwości wynajmu (poza wynajmem pojazdu z operatorem). Są to:

  • wynajem krótkoterminowy;
  • wynajem długoterminowy.

Wynajem wózków widłowych krótkoterminowy może dotyczyć od 1 dnia do 3. miesięcy (w zależności od wypożyczalni okresy czasowe mogą ulegać zmianie). Odbywa się na takich samych zasadach jak wynajem długoterminowy, jednak ceny w tym przypadku zwykle bywają nieco wyższe.
Wynajem wózków widłowych długoterminowy zwykle jest tańszą opcją. Koszty maleją wraz z wydłużaniem się czasu wynajmu. Zwykle może on trwać od 3 do nawet 72 miesięcy (!). Przy czym część z wypożyczalni w przypadku cyklicznego przedłużania się oferty wynajmu oferuje możliwość odkupienia urządzeń na korzystnych warunkach.

Trochę więcej niż wynajem

troche_wiecej_niz_wynajem

Istnieje jeszcze jedna możliwość, która nie polega na wynajmie samych urządzeń, ani nawet pojazdu wraz z operatorem, a na zleceniu wykonania powierzonego zadania innej firmie. Dzieje się tak często, gdy liczba zleceń dla przedsiębiorstwa jest bardzo duża, jednak nie chce się tracić klientów. W takim przypadku, można zdecydować się na przekazanie części obowiązków innej firmie, która zajmie się tzw. podwykonawstwem.
Warto jednak pamiętać, iż za wykonaną pracę odpowiada się reputacją własnej firmy, dlatego nie można podwykonawstwa powierzać przypadkowym osobom. Najlepiej, gdy opcję taką posiada bezpośrednio profesjonalna wypożyczalnia wózków. Wtedy można liczyć na skuteczność wykonania usługi.

Od czego zależy koszt wynajmu wózków widłowych?

Koszty wynajmu wózków widłowych mogą być bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od:
- lokalizacji;
- rodzaju wynajmowanego sprzętu;
- napędu pojazdu;
- tonażu;
- dodatkowym opcji i udogodnień;
- przewidywanego okresu wynajmu.
Każda wypożyczalnia wózków indywidualnie określa stawki za wynajem, biorąc pod uwagę także zapotrzebowanie na sprzęt na rynku oraz dostęp do tego typu usług w okolicy.

O czym pamiętać wynajmując wózek widłowy?

o_czym_pamietac_wynajmujac_wozek

Jeśli decydujesz się na wynajem wózka widłowego, dobrze przeczytaj umowę, którą podpisujesz. Szczególnie ważne są kwestie tego, kto odpowiada za nieprzewidziane usterki w czasie trwania najmu, jakie są warunki zerwania umowy (zarówno z Twojej, jak i ze strony wypożyczalni), czy istnieje możliwość odkupienia użytkowanego sprzętu po zakończeniu okresu najmu i czy występują jakieś dodatkowe koszty utrzymania pojazdów. Dzięki temu, nie zaskoczy Cię żadna nieprzewidziana sytuacja.
Nie zapomnij także zadbać o kwestię przetransportowania wypożyczanego sprzętu do Twojej firmy.
Nie mniej ważne jest zapewnienie na terenie magazynu/przedsiębiorstwa bezpiecznego miejsca postojowego dla wózków oraz zaplecza do wymiany baterii/ tankowania pojazdu.

Gdy potrzeba sprzętu na dłużej

A co w przypadku firm, które potrzebują sprzętu na jeszcze dłuższy okres, niż widnieje to w ofercie długoterminowego wynajmu? Istnieją dwie możliwości:

  • indywidualne dopasowanie oferty wynajmu;
  • lub zakup sprzętu używanego.

Obecnie na rynku pojawia się wiele atrakcyjnych ofert zarówno dealerów, jak i składów wózków widłowych, które posiadają używany sprzęt w atrakcyjnie niskich cenach.
Oferty używanych wózków widłowych znanych marek możecie znaleźć np. tutaj.
Zaletami kupna używanych wózków widłowych są:

  • posiadanie pojazdu na własność i wyłączność;
  • niski koszt zakupu.

Minusy to:

  • konieczność samodzielnego zarejestrowania pojazdu;
  • koszty utrzymania wózka;
  • konieczność dopilnowania terminów przeglądów.

Podsumowanie

wynajem_wozkow_widlowych_podsumo?

Wynajem wózków widłowych to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują sprzętu tylko na określony czas (prace sezonowe, okres wzmożonej pracy). Koszty wynajmu są niewielkie i zwracają się po krótkim czasie, ponadto w większości przypadków istnieje możliwość wliczenia ich do kosztów uzyskania przychodu.
Wypożyczalnie wózków oferują także wygodną możliwość wynajmu sprzętu wraz z operatorem lub podwykonawstwa. Dzięki temu, nie musisz rezygnować z nowych zleceń, a Twoja firma może się rozwijać!

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%