Zamknij
REKLAMA

"Ciche godziny" już od wtorku w Auchan w Toruniu! Co to takiego?

12:31, 02.09.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos

"Ciche godziny" już od wtorku w Auchan w Toruniu! Co to takiego?

Jasne światło, głośna muzyka czy też intensywne zapachy, na które wiele osób nawet nie zwraca w sklepie szczególnej uwagi, osobom ze spektrum autyzmu mogą te zakupy bardzo utrudnić. Sieć handlowa Auchan właśnie z myślą o tych osobach wprowadza w hipermarketach w całym kraju, również w Toruniu "godziny ciszy". 

Przyciemnione oświetlenie, bez jakichkolwiek komunikatów, wyłączone wszystkie telewizory i muzyka, wydzielona dodatkowa kasa uprzywilejowana. Właśnie tak mają wyglądać "ciche godziny" zwane również "godzinami ciszy" w toruńskim hipermarkecie Auchan w galerii Copernicus. Zaplanowano je w godzinach 15:00-17:00. Na akcję zaprasza Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu.

- Jesteśmy dumni, że nasze Stowarzyszenie jest partnerem tej akcji. Aktywnie uczestniczyliśmy w konsultacjach nad wprowadzeniem sprzyjających warunków na terenie zarówno Auchan, jak i poszczególnych sklepów w Atrium. W związku z tym w każdy wtorek w godzinach 15:00-17:00 zostanie przyciemnione oświetlenie, nie będzie nagłych i głośnych komunikatów dźwiękowych, głośnej muzyki na pasażach oraz zostanie zminimalizowany marketing zapachowy. Auchan uruchomi także dodatkową kasę uprzywilejowaną Poprosiliśmy również o poinformowanie personelu Auchan oraz Atrium (ochrony, sprzedawców, kasjerów) o specyfice zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz potencjalnych zachowaniach trudnych, i przede wszystkim, o sposobach reagowania na nie. Cieszymy się, że w Toruniu coraz więcej miejsc publicznych dostrzega potrzeby osób ze spektrum autyzmu i wychodzi im naprzeciw - tłumaczą przedstawiciele stowarzyszenia. 

"Godziny ciszy" to specjalne wydarzenie skierowane do klientów ze spektrum autyzmu, ale też dla wszystkich klientów, aby uświadomić ich z jakimi problemami zmagają się osoby z autyzmem. Jako pierwszy wprowadził ją w kwietniu 2019 r. hipermarket Auchan w Częstochowie we współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem "Daj mi czas" z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Godziny ciszy zostały już wprowadzone w sklepach we Wrocławiu, Gdańsku, Radomiu, Włocławku czy Rzeszowie. Akcja spotkała się z bardzo pozytywną reakcją klientów, dlatego sieć podjęła decyzję o wprowadzeniu jej w całej Polsce.

[ALERT]1567420781980[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone