Zamknij
REKLAMA

Kolejna, wielka inwestycja Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych! [ZDJĘCIA]

10:17, 21.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Kolejna inwestycja Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Tym razem w Niemczech

W dniu 20 marca, po dziesięciu miesiącach intensywnych prac budowlanych odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia nowego obiektu logistyczno-magazynowego w Biesenthal. Inwestorem jest TZMO Deutschland GmbH, spółka należąca do Grupy TZMO.

Rozbudowa siedziby i budowa nowej hali logistycznej to efekt postępującego rozwoju firmy i dalszego rozwoju jej działalności, polegającej na sprzedaży produktów higienicznych i pielęgnacyjnych własnych marek SENI i Bella oraz produktów medycznych Matopat. Budowa nowej hali była nieodzowna i nowa inwestycja pozwoli firmie sprostać przyszłym wyzwaniom. Piąta hala jest innowacyjnym i ultranowoczesnym obiektem logistycznym, zaś sama wartość inwestycji wyniosła siedem milionów euro. Teren inwestycji rozciąga się na obszarze 3800 metrów kwadratowych, zaś wielkość samej hali to 6.000 dodatkowych miejsc paletowych.

W środę nastąpiło uroczyste otwarcie nowej hali. Uroczystość zainaugurował Piotr Daszyński, dyrektor zarządzający TZMO Deutschland GmbH, dr Dietmar Woidke, Premier Rządu Landu Brandenburgii oraz Paweł Mucha – Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

- Cieszymy się, że udało się nam zrealizować planowo projekt inwestycyjny i chcemy jak najszybciej wdrożyć nową halę w pełen zakres działalności naszej firmy. Rozwój naszej firmy i rozbudowa siedziby w Biesenthal jest wynikiem wzrostu przedsiębiorczości i wzrostu pozycji TZMO Deutschland w Niemczech. Dzięki nowej hali nasza spółka dobrze przygotowana jest na wyzwania, które czekają na nas w przyszłości - podkreślił Piotr Daszyński.

Co powiedział Dr Dietmar Woidke?

- Niniejsza inwestycja to kolejny dowód na to, że Brandenburgia jest atrakcyjnym miejscem dla inwestycji firm. Dobra infrastruktura oraz wykwalifikowani i zaangażowani pracownicy to atuty, które mówią same za siebie. Nowa hala logistyczna TZMO oznacza nie tylko nowe miejsca pracy. Nowa hala jest również dowodem na gospodarcze zaangażowanie inwestycyjne obu stron, polskiej i niemieckiej, gdyż TZMO SA to firma polska inwestująca w Niemczech. Z dobrych stosunków sąsiedzkich korzystają zarówno Polska, jak i Brandenburgia - podkreślił. 

Obecnie TZMO planuje kolejną inwestycję, rozbudowę kompleksu administracyjnego i budowę drugiego budynku biurowego, który powstanie obok istniejącego biurowca, gdzie pracuje teraz ponad 60 pracowników. Od roku założenia, w 1999 r. w Bernau pod Berlinem i po przeniesieniu niemieckiej siedziby TZMO do Biesenthal, firma stale się rozwija. W tym czasie dokonano wielu inwestycji. W 2004r. otwarto centrum logistyczno-szkoleniowe, zaś w 2008r. zakończono budowę kolejnej hali logistyczno- magazynowej. W 2013 r. TZMO Deutschland zrealizowało kolejną inwestycję i poszerzyło swoją siedzibę w Biesenthal oddając do użytku następną halę logistyczno-magazynową.

[ALERT]1553160716963[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone